Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Тернопільська регіональна державна лабораторія Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів здійснює контроль вмісту нітратів в овочах і фруктах на ринках Тернополя


????З початком літнього періоду з’являється все більше овочів, фруктів та ягід, а відповідно і збільшується споживання даної продукції, тому, купуючи їх, споживачі хотіли б бути впевненими, що вони принесуть їм очікувану користь.

▶️З метою недопущення потрапляння в обіг небезпечної продукції на усіх агропродовольчих ринках м. Тернополя (ТОВ Тернопільський міський ринок ЛТД, ТОВ ринок «Віп-Маркет», ТзОВПраймВест ринок «Оріон») Тернопільською регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби забезпечено належне функціонування лабораторій ветеринарно-санітарної експертизи.

✅Фахівці Тернопільської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів здійснюють посилений контроль за обігом рослинної продукції щодо виявлення перевищення максимально допустимих рівнів нітратів, які небезпечні для людей з ослабленим імунітетом, серцево-судинними захворюваннями, адже викликають кисневе голодування, а також особливо небезпечні для такої вразливої категорії споживачів, як діти.

✔️Підпорядковані Держпродспоживслужбі лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на агропродовольчих ринках м. Тернополя акредитовані відповідно до вимого ДСТУ ENISO\IEC 17025:2019, що гарантує відповідно до вимог стандарту компетентність, неупередженість та достовірність при проведенні випробувань.

▶️Так, протягом І кварталу 2022р. на ринках м. Тернополя не допущено до реалізації 268 кг рослинної продукції - на трьох ринках («Оріон» – 20 кг, «Віп-Маркет» –188 кг, «Тернопільський міський ринок ЛТД» –60 кг) - банани, огірки, гранати, цитрусові (виявлені невідповідності за органолептичними показниками - ознаки гниття)

▶️Протягом квітня-червня перевищення допустимих рівнів нітратів не спостерігалось, оскільки більшість рослинних «екзотів», таких як: кавуни, дині, абрикоси, нектарини, виноград, імпортуються до нас із країн, у яких достатня кількість сонячних днів (Єгипет, Туреччина, Узбекистан, Іспанія та ін).

????Також на ринку вже з’явились місцеві - полуниця, огірки, помідори, зелень, капуста, рівень нітратів у яких теж в межах норми.

????Дані результатів проведених лаболаторних досліджень за активним посиланням:

https://drive.google.com/file/d/1EYvcCK8SaFSFQbpUDtXSCxGw_TKSmCAS/view?usp=sharing