Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

«Тернопільська обласна фітосанітарна лабораторія» здійснює фітосанітарну експертизу продуктів рослинного походження та інших об’єктів регулювання у сфері карантину рослин та визначення посівних якостей насіння


 23 листопада 2012 року наказом Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України № 407 затверджено Положення про Державну установу «Тернопільська  обласна  фітосанітарна  лабораторія».

Лабораторія створена для проведення випробувань з метою перевірки та аналізу об’єктів регулювання в лабораторних умовах на предмет наявності або відсутності регульованих та інших шкідливих організмів; визначення якості засобів захисту рослин, у тому числі пестицидів, вмісту агрохімікатів у поверхневих водах, призначених для сільськогосподарських потреб, ґрунті на землях сільськогосподарського призначення, а також у сільськогосподарській продукції та сировині рослинного походження; визначення посівних якостей насіння і товарних якостей садивного матеріалу.

Основною метою діяльності Лабораторії є:

проведення фітосанітарної експертизи (аналізів) об’єктів регулювання та визначення видового складу регульованих та інших шкідливих організмів;

визначення якості засобів захисту рослин, у тому числі пестицидів, вмісту агрохімікатів у поверхневих водах, призначених для сільськогосподарських потреб, ґрунті на землях сільськогосподарського призначення, а також у сільськогосподарській продукції та сировині рослинного походження;

визначення посівних якостей насіння.

До складу Лабораторії входять 3 відділи, що проводять випробування:

  • відділ фітосанітарного аналізу;
  • відділ аналітики пестицидів, агрохімікатів;
  • відділ визначення посівних якостей насіння і товарних якостей садивного матеріалу.

Відділ фітосанітарного аналізу проводить ентомологічну, мікологічну, бактеріологічну, фітогельмінтологічну, гербологічну та вірусологічну експертизи. За результатами аналізів видається висновок фітосанітарної експертизи (аналізів).

Відділ аналітики пестицидів, агрохімікатів проводить дослідження засобів захисту рослин, сільськогосподарської продукції та сировини рослинного походження. За результатами досліджень видається результат дослідження.

В зону обслуговування відділу аналітики пестицидів,   агрохімікатів входить 4 області: Тернопільська, Волинська, Хмельницька та Чернівецька.

Відділ визначення посівних якостей насіння і товарних якостей садивного матеріалу проводить випробування за такими показниками:

аналізування чистоти, відходу та домішки насіння;

аналізування схожості та енергії проростання насіння;

аналізування вологості насіння;

аналізування маси 1000 насінин;

аналізування заселеності насіння шкідниками;

аналізування зараженості насіння хворобами.

За результатами аналізування видається протокол випробування проби насіння.

28 травня 2021 року Національним агентством з акредитації України прийнято рішення про акредитацію Державної установи «Тернопільська обласна фітосанітарна лабораторія» на відповідність вимогам ДСТУ EN ISO/IEC 17025:2019 «Загальні вимоги до компетентності випробувальних та калібрувальних лабораторій» та надано Атестат про акредитацію № 201184 в галузі фітосанітарна експертиза (ентомологічна, мікологічна, фітогельмінтологічна, гербологічна, бактеріологічна, вірусологічна) продуктів рослинного походження та інших об’єктів регулювання у сфері карантину рослин та визначення посівних якостей насіння. Детальніше про діяльність лабораторії - на офіційному сайті.