Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Спеціалісти Управління захисту споживачів виявили у продажу світильник, який не відповідає передбаченим вимогам


 08/26/2020

 Спеціалісти відділу ринкового та метрологічного нагляду Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області при проведенні планової перевірки характеристик продукції в одному із магазинів області, здійснили відбір світильника  LED MAGIC BALL LIGHT, MP3, мод. RHD-10,  AC,100-240 V, 50-60 Hz, QC, виробництва Китай  для проведення випробувань.

 За результатами експертизи, відповідно до наданого НД ЦВЕЛ ДП «Полтавастандартметрологія» протоколу випробувань, світильник  LED MAGIC BALL LIGHT, MP3, мод. RHD-10 не відповідає наступним вимогам:

- відсутнє маркування, яке необхідно бачити під час монтування світильника (торгова марка, нормована напруга в вольтах, символ класу захисту ІІ, номер моделі чи позначення типу) та письмова інструкція, пов’язана з безпекою;

- відсутня інформація в інструкціях з монтування щодо приєднання типу Х, Y, Z та інформації щодо незамінюваних та не призначеним для заміни користувачем джерел світла;

- відсутній пристрій кріплення шнура;

- шнур всередині світильника зв’язаний вузлом.

 Окрім цього, світильник  LED MAGIC BALL LIGHT, MP3, мод. RHD-10  не відповідає п. 28, 41, 42, 43 Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання, затвердженого постановою КМУ від 16.12.2015р. №1067 та п. 32,45,46 Технічного регламенту з електромагнітної сумісності обладнання затвердженого постановою КМУ від 16.12.2015р. №1077, а саме: на електрообладнанні, його пакуванні відсутній знак відповідності технічним регламентам; не зазначене найменування, зареєстроване комерційне найменування, контактна поштова адреса виробника та імпортера. Електрообладнання не супроводжується інструкціями та інформацією про безпечність.

 Суб’єкту господарювання видали рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів.