Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Спеціалісти назвали причину масового захворювання дітей на Кременеччині


 Спалах кишкової інфекції в Кременецькому районі локалізований. Станом на 18.06.2018р. зареєстровано 10 хворих, нових випадків не було.

 За даними від 18.06.2018р. ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України» стосовно обстеження хворих та контактних - у працівника НВК виділений патогенний збудник – Salmonella enteritidis.

 Отож, можна говорити про виявлення джерела інфекції – носія сальмонельозу, що при  наявних порушеннях санітарного законодавства у  дитячому закладі  і послужило зараженню дітей.

Носій сальмонельозу – працівник НВК буде відсторонений від роботи до закінчення лікування та результатів контрольних лабораторних обстежень.

Епідрозслідування ще не закінчено.

Отримані результати лабораторних досліджень Тернопільської регіональної лабораторії Держпродспоживслужби - відхилення за мікробіологічними показниками (бактерії групи кишкової палички) виявленні у зразку «фаршу свиного». У добових пробах за 13.06.18р., змивах і взірцях харчових продуктів відібраних 14.06.2018р.  (яйця, риба «хек» морожений, масло солодко вершкове) – збудників інфекцій не виявлено.

Розпочате епізоотичне обстеження приватного господарства працівника закладу, в якого виявлено носійство сальмонельозу, з метою встановлення ймовірного фактору передачі сальмонельозу через домашню птицю.

Продовжується перевірка фактів обігу немаркованої продукції у дитячому закладі, власне стосовно постачання і використання у закладі немаркованих яєць.

Про подальші результати розслідування спалаху  будемо інформувати.