Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Спеціалісти ГУ Держпродспоживслужби в Тернопільській області розпочали здійснювати забір проб для дослідження питної води у «водоматах», бюветах, та квартирах тернополян, а також у плавальних басейнах Тернополя


  У перший день роботи фахівці Тернопільської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби разом зі спеціалістами Міського та Головного управлінь Держпродспоживслужби здійснили забір взірців води у Тернопільській водонабірній станції №1 та №2 у квартирах окремих тернополян в різних мікрорайонах міста.

  Паралельно із фахівцями лабораторії забір води здійснювали і працівники лабораторії КП «Тернопільський водоканал», що дасть змогу порівняти результати.

  Досліджують воду по трьох основних параметрах: хімічні, мікробіологічні, фізичні властивості, а також на випари хлору.

 

  Дослідження проводяться в рамках проведення лабораторних випробувань, вимірювань, досліджень та експертизи під час здійснення державного контролю (нагляду) у сфері санітарного законодавства на території міста Тернополя у Тернопільській державній регіональній лабораторії Держпродспоживслужби, яка є акредитована на відповідність вимогам ДСТУ ISO/IEC 17025:2006.

    Довідка. Склад і властивості питної води в системах водопостачання України повинні відповідати вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною"[2], затверджених Мінохорони здоров'я 12.05.2010 р., що набрали чинності від 01.07.2010 р. Дію радянського ГОСТ 2874-82 "Вода питьевая. Гигиенические требования и контроль за качеством" зупинено 19.07.2010 р.

Параметри якості питної води поділяються на три загальні категорії:

  • хімічні
  • мікробіологічні
  • фізичні.

Хімічні властивості включають в себе концентрації шкідливих речовин в цілому і важких металів зокрема, сліди органічних сполук, загальну мінералізацію води. Хімічні параметри стосуються ризику шкоди здоров'ю людини через накопичення в організмі важких металів та інших сполук: переважна більшість шкідливих речовин при перевищенні гранично допустимих концентрацій чинить негативний вплив на життя та здоров'я людини[8].

Мікробіологічні показники епідемічної безпеки стосуються коліформних бактерійкишкової палички, а також конкретних видів патогенних бактерій (таких, як холерний вібріон), вірусів і найпростіших паразитів, перевищення яких може призвести до виникнення інфекційних хвороб у людини[2].

26 вересня 2017р. – спеціалісти відбиратимуть взірці води з «водоматів» в усіх мікрорайонах міста;

 27 вересня 2017р. – спеціалісти відбиратимуть взірці води у плавальних басейнах, аквапарку.

 2 жовтня 2017р. будуть оголошені результати проведених досліджень по кожній пробі індивідуально.