Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Спеціалісти Держпродспоживслужби завершили оздоровчі заходи від сибірки на території зоокутка гідропарку «Топільче» в Тернополі


 Відповідно до рішення надзвичайної протиепізоотичної комісії при виконавчому комітеті Тернопільської міської ради завершено оздоровчі заходи від сибірки на території зоокутка гідропарку «Топільче» комунального підприємства «Об’єднання парків культури і відпочинку міста Тернополя» і з 29 жовтня 2021 року з неї знято карантин.

Відповідно до затвердженого плану заходів з ліквідації сибірки на території зоокутка гідропарку «Топільче» комунального підприємства «Об’єднання парків культури і відпочинку міста Тернополя» спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області та державної лікарні ветеринарної медицини в місті Тернополі  здійснено ряд заходів спрямованих на подолання наслідків захворювання сибіркою поні, зокрема місце загибелі тварини та розтину трупа ретельно випалено і піддано обробці та дезінфекції, відповідно до пункту 3.16 чинної Інструкції про заходи з профілактики та боротьби з сибіркою тварин, після чого землю перекопано на глибину 25 см і після змішування з хлорним вапном, у співвідношенні ґрунту до вапна як 3:1 вивезено на місце спалення трупа тварини і захоронено. Проведено збір, дезінфекцію та вивезення гною від поні на місце захоронення вибраного та продезінфікованого ґрунту. Проведена дезінфекція у місцях утримання та можливого перебування поні, який загинув.

Всіх наявних в зоокутку тварин (ссавців) піддано клінічному огляду з термометрією, клінічно здорових тварин піддано вакцинації проти сибірки. Станом на 27 жовтня 2021 року завершено спостереження за вакцинованими тваринами, ускладнень не було.

Проведено відбір ґрунту, води та кормів на території зоокутка і направлено в Тернопільську регіональну державну лабораторію Держпродспоживслужби для дослідження на наявність спор збудника сибірки.

Відповідно до звіту про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу спор збудника сибірки в досліджених пробах не виявлено. Спеціалісти Держпродспоживслужби проводить роботу, спрямовану на недопущення спалахів сибірки серед сприйнятливих тварин.