Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Спеціалісти Держпродспоживслужби Тернопільщини склали 174 протоколи за порушення санітарного законодавства в період карантину


 07/24/2020  Держпродспоживслужба продовжує проводити моніторингові обстеження щодо дотримання вимог санітарного законодавства в умовах карантину. Спеціалісти районних та міського управлінь перевіряють режим роботи на підконтрольних об'єктах. 

Станом на 24 липня 2020 року :

  • перевірили суб’єктів (об’єктів ) господарювання – 9536;
  • виявили порушень – 1879;
  • склали адміністративних протоколів – 174;
  • склали приписів – 1804.

Спеціалісти Чортківського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області 23-го липня провели 1 позаплановий захід державного контролю (обстеження)  Чортківського ринку. За результатами перевірки склали протоколи про адміністративне правопорушення по ст. 42 КУпАП. на підприємця,  здійснює торгівлю без маски на території ринку.

Спеціалісти Козівського районного управління обстежили 5 закладів торгівлі продуктовими товарами: "Продукти" (с.Плотича),  "Крамниця" (с.Плотича); ПП Мілян Н.Ф. (с.Слобідка); ПП Павелко М.М. (с.Слобідка); ПП Коваль Н.В. (с.Теофіпілка). Під час обстеження магазину одного з магазинів, виявлено допуск покупців без засобів індивідуального захисту. З приватним підприємцем проведено роз’яснювальну роботу щодо роботи закладів торгівлі в умовах карантину в зв’язку із COVID – 19, надано пропозиції щодо усунення порушення та попереджено про адміністративну відповідальність.

 Спеціалісти Лановецького районного управління провели перевірку у магазині (ФОП Дорановська О.В.), де виявили порушення, склали протокол про адміністративне правопорушення статті 42 КУпАП. Також провели роз’яснювальну роботу у 2-х закладах торгівлі непродовольчими та 2-х закладах торгівлі продовольчими товарами. Суб’єктам господарювання надали пропозиції та вручили пам’ятки. Серед виявлених порушень – неправильне носіння масок продавцями та покупцями.

Представники Тернопільського районного управління провели роз’яснювальну роботу у готельно-ресторанному комплексі "Байків" та  м'ясному ресторані "Панська садиба", що на околицях Тернополя. Порушень не виявили. Адміністрацію та працівників попередили про відповідальність у разі недотримання вимог Головного державного санітарного лікаря України.

Спеціалісти Борщівського районного управління спільно з працівниками Борщівської міської ради, Національної поліції на прилеглій території до ринку МП "МВТЦ" м. Борщів, провели роз’яснювальну роботу та вручили пам’ятки суб’єктами господарювання та продавцями щодо організації протиепідемічних заходів з торгівлі на ринках на період карантину. Працівники міської ради роз’яснили продавцям щодо отримання дозволу на проведення вуличної торгівлі.

Також у Борщівському районі проведено позапланове обстеження ринку МП "МВТЦ" м.Борщів, вул. Кондри,3. Там проводиться допуск та перебування відвідувачів на території без респіратора або захисної маски. По виявлених порушеннях директору направлено пропозиції, складено протокол на продавця, який проводив реалізацію харчових продуктів без ЗІЗ.

Спеціалісти Бережанського районного управління провели роз'яснювальну роботу в 3-ох продовольчих магазинах м. Бережани "Барвінок +", "Арнес" та "Раївчанка", при цьому виявили ряд порушень: допускають відвідувачів без ЗІЗ, продавці працюють без рукавиць, відсутнє тимчасове маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між відвідувачами не менше 1.5м, адміністрації закладу дано пропозиції щодо усунення порушень та вручено пам'ятки.

 В ході проведення позапланового обстеження продуктового магазину «Людмила» ФОП Грабовська І.Л. м.Збараж на предмет дотримання вимог протиепідемічних заходів відповідно до постанови № 17 від 09.05.2020р. Головного державного санітарного лікаря України складено акт санітарно-епідемічного обстеження об’єкта, під час обстеження виявлено одне порушення - не представлені дозвільні документи на дезінфікуючий засіб. Керівництву закладу  в акті надані пропозиції про усунення виявлених недоліків.

Обстежили в Збаражі і агропродовольчий ринок за адресою: м.Збараж, вул.Лугова,3. На даному ринку виявлені наступні порушення: на прилеглій до ринку території функціонує стихійна торгівля продуктами харчування, в санвузлах відсутнє рідке мило, паперові рушники та антисептики, відвідувачі, які знаходяться на ринку перебувають без захисної маски, не прикритий ніс та рот. Проведена роз’яснювальна робота з 6 підприємцями на ринку щодо дотримання протиепідемічних вимог під час карантину.

В рамках засідання колегії Кременецької райдержадміністрації спеціалісти Кременецького районного управління взяли участь у семінарі з керівництвом району і головами ОТГ та сільських рад, під час якої  обговорили методи профілактики коронавірусної інфекції із залученням депутатського корпусу  до роз'яснювальної роботи щодо дотримання санітарних вимог під час карантину.

Гусятинським районним управлінням провело перевірку 4 об'єктів, в т.ч. магазинів (торгівля продовольчими -2, кафе - 2) Виявлено порушення та складено протоколи.