Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Спеціалісти Держпродспоживслужби продовжують перевірки суб’єктів господарювання на дотримання карантину


07/28/2020

 Спеціалісти Кременецького районного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області продовжують здійснювати контроль за дотриманням профілактичних та протиепідемічних заходів суб'єктами господарювання.

 27-го липня фахівці провели 4 позапланові заходи державного нагляду (контролю) магазинів, які реалізують товари продовольчої групи. За результатами виявлених порушень склали 3 протоколи по статті 42 КуПАП.   

 

 28-го липня спеціалісти Монастириського районного управління провели позаплановий захід державного нагляду (контролю) на агропродовольчому ринку м. Монастириська із залученням представників районного відділу Національної поліції та журналіста районного часопису «Вісті Придністров’я», щодо дотримання протиепідемічних вимог у діяльності агропродовольчих ринків, встановлених Головним державним санітарним лікарем України.

Під час заходу виявили порушення протиепідемічних вимог продавцями харчових продуктів: торгівля без засобів індивідуального захисту. Через це порушення спеціалісти районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Тернопільській області склали 2 протоколи.  

Окрім цього, з покупцями, які не дотримувались маскового режиму також провели роз’яснювальну роботу.

 

 28-го липня спеціалісти Підгаєцького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області провели інспекторську перевірку 3-х перукарень.

 Виявлені порушення: працівники закладів працюють без засобів індивідуального захисту (медичних масок та рукавиць). 

 Вручили пам’ятки, попередили про відповідальність за порушення та вручили під розписку інформаційні листи.

 

 Спеціалісти Збаразького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області в ході проведення позапланової  перевірки в одному із кафе у м. Збараж, виявили порушення вимоги постанови Головного державного санітарного лікаря України № 32 від 02.06.2020р., а саме: працівники закладу, які видають замовлення та здійснюють розрахунок не забезпечені окулярами або захисними екранами, недостатня кількість деззасобів, не розроблений графік вологого прибирання виробничих приміщень та контактних поверхонь.

 Власника закладу громадського харчування притягнули до адміністративної відповідальності та надали пропозиції щодо усунення виявлених недоліків.

 Також, спеціалісти Збаразького районного управління Держпродспоживслужби провели інформаційно-роз’яснювальну роботу в 2-х закладах торгівлі непродовольчими товарами. Працівникам закладів були вручені пам’ятки та інформаційні листи. Порушень не виявили.

 

 Спеціалісти Борщівського районного управління провели позапланові заходи державного нагляду та роз’яснювальну роботу в перукарнях та салонах краси. 27-28 липня провели моніторингові обстеження щодо дотримання Постанови Головного державного санітарного лікаря України від 09.05.2020р. № 20 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів в перукарнях та салонах краси на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» в 10 закладах м. Борщева.

 Основними порушеннями є: недостатня кількість деззасобів, не проводиться дезінфекція та утилізація використаних ЗІЗ, не проводять температурний скринінг з відміткою у журналі.

 Суб’єктам господарювання вручили пам’ятки та надали рекомендації щодо усунення порушень.

 

 Спеціалісти Гусятинського районного управління 28 липня провели 7 обстежень субєктів господарювання у Копичинцях: 3 заклади торгівлі продовольчими товарами та 4 непродовольчими.

 В одному із магазинів виявили такі порушення: недотримання маскового режиму відвідувачами, відсутня розмітка соціальної дистанції. Підприємцям та продавцям вручили інформаційні пам'ятки та попередили про адміністративну відповідальність за порушення.

 

 Спеціалісти Шумського районного управління продовжують моніторингові обстеження та позапланові перевірки закладів торгівлі. 28-го липня провели моніторингові обстеження 5-ти закладів торгівлі. В одному із магазинів виявили порушення: не проводиться температурний скринінг працюючим перед початком роботи; відсутній контейнер з кришкою та одноразовими поліетиленовими пакетами, з подальшою дезінфекцією та утилізацією відходів; відсутнє відповідне маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між покупцями не менше 1,5 м.) .

 Підприємцям та продавцям вручили інформаційні пам'ятки та попередили про адміністративну відповідальність.

 Крім цього, фахівці провели позапланову перевірку продовольчого магазину. В ході перевірки виявили порушення: не здійснюється контроль за перебуванням покупців в торговому залі в захисних масках; продавець, який здійснює розрахунок та видає замовлення працює без використання одноразових рукавичок. На продавця магазину за ст.42 КУпАП склали протокол про порушення п.4 та п.7 Постанови Головного державного санітарного лікаря України № 17 від 09.05.2020року .

 

 Спеціалісти Чортківського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області 28-го липня провели 3 позапланових заходи державного контролю (обстеження): кафе та 2-х магазинів.

 Виявлені такі порушення: у кафе порушені умови збору ЗІЗ; у магазинах –відсутність температурного скринінгу, робота працівників без ЗІЗ. За результатами перевірки склали 3 протоколи про адміністративне правопорушення по ст. 42 КУпАП.

 

 28-го липня спеціалісти Козівського районного управління Головного управління  Держпродспоживслужби в Тернопільській області провели обстеження 5-ти закладів торгівлі продуктовими товарами. Під час обстеження одного із магазинів (у с. Конюхи), виявили допуск покупців без засобів індивідуального захисту.

 З приватним підприємцем провели роз’яснювальну роботу  щодо роботи закладів торгівлі в умовах карантину в зв’язку із COVID-19, надали пропозиції щодо усунення порушення та попередили про адміністративну відповідальність.

 

 28-го липня спеціалісти Тернопільського районного управління обстежили 5 магазинів торгівлі продовольчими товарами у смт. Велика Березовиця.

Порушень не виявлено.

 

 На виконання Постанови Головного державного санітарного лікаря України  від 09.05.2020р. №20 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів в перукарнях та салонах краси на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)», спеціалісти Кременецького районного управління провели 2 заходи державного нагляду (контролю) перукарень у місті Кременець. За виявлені порушення до відповідальності притягнули 1 керівника закладу.

 

 Фахівці Бучацького районного управління Держпродспоживслужби 27-28 липня провели моніторингові обстеження 5-ти закладів громадського харчування у м. Бучач.

 В закладах виявлені такі порушення: відсутні урни для використаних ЗІЗ, не ведуться графіки прибирання виробничих приміщень.

 Також фахівці відвідали 3 продовольчих магазини. Виявлені порушення : відсутні урни для відпрацьованих ЗІЗ, при вході відсутні санітайзери з дезінфікуючими засобами.