Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Спеціалісти Держпродспоживслужби перевіряють дотримання вимог карантину на Тернопільщині


07/22/2020

 Спеціалісти Держпродсоживслужби в різних районах Тернопільщини 21-го липня перевіряли підконтрольні об’єкти на дотримання вимог карантину.

Зокрема перевірили 12 закладів громадського харчування. На 6-ти з них виявили порушення, склали 3 протоколи та 5 приписів.

Обстежили 48 об’єктів торгівлі продовольчими товарами (окрім ринків). На 27-ми з них виявили порушення. Склали 13 протоколів та 22 приписи.

Також перевірили 33 об’єкти торгівлі непродовольчими товарами, на 7-ми з них зафіксували порушення.  Склали 7 приписів.

Обстежили 1 агропродовольчий ринок, а якому виявили порушення і проінформували органи місцевого самоврядування та правоохоронців.

 

 Зокрема, спеціалісти Бережанського районного управління 21-го липня провели позапланове  обстеження гуртово-роздрібного, при цьому виявили ряд порушень: не дотримується  одночасне перебування відвідувачів з розрахунку не більше однієї особи на 10 кв. м. площі зали обслуговування та соціальне дистанціювання (1,5 м); адміністрація/персонал не контролює виконання умов з недопущення черг; не надано підтвердження про навчання по використанню та утилізації ЗІЗ; допускають відвідувачів без ЗІЗ.

 На продавця даного закладу складено протокол, адміністрації закладу дали пропозиції щодо усунення порушень.

 Також фахівці провели роз'яснювальну роботу ще в одному магазині, де порушень не виявили.

 22-го липня спеціалісти Бережанського районного управління провели позапланове  обстеження магазину "Все для Вас", де виявили ряд порушень: перед початком зміни не проводиться температурний скринінг усім працівникам відповідно до вимог; біля місць потенційного скупчення людей не нанесено відповідне тимчасове маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між відвідувачами не менше 1.5м; адміністрація закладу не провела навчання серед працівників щодо правил використання ЗІЗ та їх утилізації; не організовано централізований збір використаних ЗІЗ, паперових серветок в окремі контейнери (урни) з кришками та одноразовими поліетиленовими пакетами з подальшою утилізацією.

 Керівництву магазину надали пропозиції щодо усунення порушень. На продавця склали протокол. Також провели роз'яснювальну роботу в магазині торгово-роздрібного об’єднання Бережанського РайСТ. Порушень не виявили.

 

 Спеціалісти Монастириського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області продовжують регулярні рейдові перевірки на об’єктах торгівлі харчовими продуктами, непродовольчими товарами, закладах громадського харчування, ринках та інших об’єктах щодо дотримання Тимчасових рекомендацій з організації протиепідемічних заходів в умовах адаптивного карантину.

 Зокрема, 21-го липня провели  позапланові заходи державного нагляду (контролю) у 2-х закладах торгівлі харчовими продуктами у смт. Коропець. У закладах виявили порушення санітарного законодавства, надали пропозиції щодо їх усунення та склали 2 протоколи про адміністративні правопорушення.

 Окрім цього, фахівці провели роз’яснювальну роботу у 5-ти закладах торгівлі непродовольчими товарами та в одному закладі громадського харчування.

 Також спеціалісти Тернопільської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби відібрали 25 проб води питної з підтоплених джерел водопостачання у с. Вістря.

 22-го липня спеціалісти Монастириського районного управління Держпродспоживслужби провели позаплановий захід державного нагляду (контролю) у ТОВ «Мрія Фармінг Карпати» с.Доброводи, де виявили порушення санітарного законодавства. Склали протокол про адміністративне правопорушення. Також провели роз’яснювальну роботу у 5-ти закладах торгівлі непродовольчими та 3-х закладах торгівлі продовольчими товарами у селах Ковалівка, Савелівка та Олеша. Суб’єктам господарювання надали пропозиції та вручили пам’ятки.

 Спеціалісти районного управління взяли участь у відборі 25 проб води питної з підтоплених джерел водопостачання у с. Вістря.

 

 Спеціалісти Бучацького районного управління Держпродспоживслужби 21-го липня обстежили 3 продовольчих магазини: 2 у селі Язлівціта 1 у селі Помірці. У продуктових магазинах виявили такі недоліки: не розроблені графіки прибирання, відсутні урни для відпрацьованих ЗІЗ.

 Фахівці також обстежили 1 заклад громадського харчування у с. Підзамочок. Порушень не виявили.

 22-го липня спеціалісти провели моніторингові обстеження 4-х продовольчих магазинів у м.Бучач по вулиці Шухевича. Виявили порушення: відсутні урни для використаних ЗІЗ, в окремих магазинах не нанесено дистанційне маркування 1,5 м.

 

 Спеціалісти Борщівського районного управління 21-го липня провели позапланові обстеження закладів торгівлі харчовими продуктами: 2 – у смт. Мельниця-Подільська та 1 – у с. Кривче. Через виявлені порушення склали 3 протоколи. Основними недоліками є: відсутність деззасобів, вологе прибирання контактних поверхонь проводиться баз застосування деззасобів, не проводиться дезінфекція та утилізація використаних ЗІЗ.

 Фахівці провели також роз’яснювальну роботу та вручили пам’ятки суб’єктам підприємницької діяльності: 2 – громадське харчування, 2 – заклади продовольчої торгівлі, 2 – заклади промислової торгівлі.

 22-го липня спеціалісти провели позапланове обстеження ринку в смт. Скала-Подільська. Припис, наданий напередодні, виконано – ліквідовано стихійну торгівлю на прилеглій до ринку території, проводиться роз’яснювальна робота з відвідувачами щодо профілактики коронавірусної хвороби COVID-2019. Складено протокол на продавця на ринку, який здійснював торгівлю без захисної маски або респіратора. Окрім цього, спеціалісти Держпродспоживслужби спільно з працівниками Національної поліції провели роз’яснювальну роботу в 5-ти закладах торгівлі продовольчими та промисловими товарами у смт. Скала-Подільська.

 

 Спеціалісти Кременецького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській  області проводять щоденний моніторинг дотримання суб'єктами господарювання вимог тимчасових рекомендацій Головного державного санітарного лікаря України щодо профілактики COVID-19.

 Зокрема, 21-го липня провели 4 позапланові заходи державного нагляду (контролю) на об'єктах нагляду: 2 заклади торгівлі продуктовими товарами та 2 заклади громадського харчування.

 Через недотримання маскового режиму відвідувачами та не проведення температурного скринінгу працівникам перед початком зміни, склали 2 протоколи про адміністративні правопорушення на власників торгових закладів.

 

 Спеціалісти Шумського районного управління 22-го липня провели моніторингові обстеження 4-ох закладів торгівлі промисловою групою товарів. В одному з магазинів виявили порушення п.1 та п.8 постанови №17 від 09.05.2020р. Головного державного санітарного лікаря України (не проводиться температурний скринінг працівників перед початком роботи та відсутній контейнер для збору використаних ЗІЗ). Підприємцям та продавцям вручили інформаційні пам'ятки та попередили про адміністративну відповідальність.

 

 22-го липня спеціалісти Лановецького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області провели роз'яснювальну роботу щодо дотримання карантинних заходів у 5-ти закладах торгівлі. Суб’єктам господарювання та продавцям  вручили інформаційні листи та пам'ятки. Серед виявлених порушень – неправильне носіння масок продавцями та покупцями, відсутні облаштовані куточки з антисептиками для відвідувачів та журнали вологого прибирання та дезінфекції, не проводиться температурний скринінг.

 

 22-го липня спеціалісти Підгаєцького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області провели інспекторське обстеження 4-х закладів торгівлі продовольчими товарами та 1-го закладу торгівлі промисловими товарами.

 Вручили пам’ятки та інформаційні листи і попередили про відповідальність за порушення.

 Виявлені порушення: неправильне носіння засобі індивідуального захисту, не проводиться температурний скринінг.

 Також 22-го липня спеціалісти Держпродспоживслужби взяли участь у засіданні комісії ТЕБ і НС щодо питання відкриття дитячих садочків з 1-го серпня. Вирішили, що усі дитячі садочки в Підгаєцькому районі відновлять свою роботу з 01. 08. 2020 року.

 

 Спеціалісти Гусятинського районного управління провели перевірку 6-ти об'єктів: 5 магазинів торгівлі продовольчими товарами та 1 аптеки. Порушень не виявили, надано інформаційні матеріали та консультацію.

 

 22-го липня фахівці Тернопільського районного управління обстежили 6 промислових магазинів.

 Виявлені порушення: не проводиться температурний скринінг працівникам перед початком роботи, не облаштоване місце при вході для обробки рук антисептиком.

 

 Спеціалісти Козівського районного управління Головного управління  Держпродспоживслужби в Тернопільській області спільно із працівниками відділу освіти Козлівської селищної ради 22-го липня провели обстеження 2-х закладів дошкільної освіти: ДНЗ у смт. Козлів та ДНЗ у с. Покропивна. В результаті перевірки оформили акт комісійного обстеження – недоліків не виявили.

 Також обстежили 7 закладів торгівлі продуктовими товарами в смт. Козлів, а одному з них виявили відсутність даних щодо проведення дезінфекції приміщення.

 З приватним підприємцем провели роз’яснювальну роботу щодо роботи закладів торгівлі в умовах карантину в зв’язку із COVID-19. Надали пропозиції щодо усунення порушення та попередили про адміністративну відповідальність.

 

 22-го липня спеціалісти Збаразького районного управління Держпродспоживслужби провели інспекторське обстеження 3-х закладів торгівлі продовольчими товарами в Збаразькому районі. Працівникам закладів вручили пам’ятки та, під розписку, інформаційні листи. Порушення  виявили в одному закладі – не проводиться температурний скринінг працівникам, відсутні графіки волого прибирання приміщень та урни з кришками для використаних ЗІЗ.

 Окрім цього, фахівець відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Збаразького районного управління прийняла участь в складі комісії, утвореної розпорядженням голови Кретівської сільської ради щодо розгляду депутатського звернення щодо порушення законодавства орендарем сільськогосподарських земель в с. Кретівці під час розпилення агрохімікатів.

 В ході засідання складено акт комісійного обстеження та за порушення ст.42,83 КУпАП директора господарства притягнуто до адміністративної відповідальності.

 

 22-го липня начальник Зборівського районного управління прийняв участь в позачерговому засідання оперативного штабу під керівництвом голови райдержадміністрації із організації профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання занесенню та поширенню COVID-19 (коронавірусної інфекції) на території району. 

 Цього ж дня відбулось засідання ТЕБ та НС при Зборівській міській раді, на якому розглядали питання початку роботи ДДЗ Зборівської ОТГ в умовах карантину. Працівники управління довели до відома та вручили керівникам ДДЗ постанову Головного державного санітарного лікаря України  №25 від 21.05.2020року.

 Сеціалісти Зборівського районного управління провели обстеження місць одноденної виїзної торгівлі непродовольчими товарами  в м. Зборів провели роз’яснювальну роботу з підприємцями, яким вказали на порушення – неправильне використання маски. Попередили їх про адміністративну відповідальність.