Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Сьогодні у світі відзначають День метрології


  20-го травня відзначається Всесвітній день метрології. Саме цього дня у 1875 році представники сімнадцяти країн підписали Метричну Конвенцію, яка визначає основу для функціонування узгодженої системи вимірювань у всьому світі. Україна набула повноправного членства в Метричній Конвенції у 2018 році. Загалом її підписали вже 60 країн.

 Початкова мета Метричної Конвенції — забезпечення єдності вимірювань в усьому світі, важлива сьогодні як і раніше. Цьогоріч Всесвітній день метрології проходить під гаслом визначальної ролі вимірювань в забезпеченні відповідного ступеню довіри у світовій торгівлі.

 Багато хто знає, що метрологія – це наука про вимірювання, що є різні одиниці виміру, але на цьому пізнання, як правило, закінчуються. Метрологічні терміни (кілограм, метр, секунда та інші), що вживаються в повсякденному житті, мало хто ототожнює з метрологією, як наукою. У той же час все навколо нас сповнене вимірами або спирається на метрологічні правила і норми.

 Ми живемо в технологічному світі, де кожну хвилину відбуваються тисячі метрологічних операцій. Це торговельно-комерційні операції та розрахунки між покупцем (споживачем) і продавцем (постачальником, виробником, виконавцем), у тому числі під час надання транспортних, побутових, комунальних, телекомунікаційних послуг, послуг поштового зв’язку, постачання, споживання енергетичних і матеріальних ресурсів (електричної і теплової енергії, газу, води, нафтопродуктів) та багато іншого.

 Протягом звичайного дня ми постійно зустрічаємося з вимірюваннями: чи то перевіряючи час, чи то купуючи їжу або товари, чи то заправляючи паливом транспортні засоби або перевіряючи артеріальний тиск.

 Багато засобів вимірювальної техніки контролюються законом або є предметом нормативного регулювання. Наприклад, ваги, що використовуються для зважування товарів у крамницях, прилади для вимірювання забруднення навколишнього середовища або лічильники, які використовуються для обліку електроенергії та газу.

 Ці та чимало інших видів людської діяльності у повсякденному житті потребують тих чи інших вимірювань. Сьогодні точні вимірювання сприймаються вже як звична річ. Не дивно, що більшість людей і гадки не мають, що основою цього є всесвітня спільнота, яка спеціалізується на метрології та забезпечує вимірюваннями всі види людської діяльності. Кожна людина залежить від того, наскільки добре виконує роботу ця спільнота.

 Бажаємо всім метрологам успіхів у професійній діяльності на благо наших громадян і всього українського суспільства!