Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Щодо проведення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану


   Згідно з Положенням про Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області, затвердженого наказом Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів №694 від 15.08.2017 року Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області, як територіальний орган Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів здійснює державний ринковий нагляд.

   Державний ринковий нагляд - діяльність органів ринкового нагляду з метою забезпечення відповідності продукції встановленим вимогам, а також забезпечення відсутності загроз суспільним інтересам. Метою його здійснення є вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів з відповідним інформуванням про це громадськості щодо продукції, яка при її використанні за призначенням або за обґрунтовано передбачуваних умов і при належному встановленні та технічному обслуговуванні становить загрозу суспільним інтересам чи яка в інший спосіб не відповідає встановленим вимогам.

   Законодавство України про державний ринковий нагляд і контроль продукції складається з Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», Закону України «Про загальну безпечність нехарчової продукції», інших нормативно-правових актів, що регулюють відносини в цій сфері, у тому числі технічних регламентів.

   Відповідно до постанови КМУ від 28.12.2016р. №1069 (зі змінами) на сьогоднішній день діють 26 Технічних регламентів, на відповідність яких  здійснюються заходи з ринкового нагляду. Саме Технічні регламенти передбачають обов’язки виробника, імпортера (уповноваженої особи виробника) та розповсюджувача відповідної продукції, які і є об’єктами перевірок з ринкового нагляду.

   Нагадаємо, що згідно з постановою КМУ від 13.03.2022р. №303 «Про припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану», Головним управлінням Держпродспоживслужби в Тернопільській області припинено проведення планових та позапланових заходів державного ринкового нагляду на період дії воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24.02.2022р. № 64 «Про введення воєнного стану в Україні».

   Проте, вимоги законодавства України про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції, у тому числі вимоги технічних регламентів, є чинними і їх необхідно дотримуватись з метою мінімізації загроз суспільним інтересам від споживання (користування) нехарчової продукції, віднесеної до сфери відповідальності Держпродспоживслужби.

   Доводимо до відома, що після скасування воєнного стану на території України всі заходи державного нагляду і контролю будуть відновлені і у випадку виявлення порушень з боку суб’єкта господарювання до останнього будуть застосовані відповідні заходи.

   Шановні суб’єкти господарювання! Спеціалісти відділу ринкового та метрологічного нагляду Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області постійно надають консультаційну підтримку з питань здійснення державного ринкового нагляду як в телефонному режимі, так і на особистих прийомах. Адреса, за якою ви можете звернутися:             м. Тернопіль, бульвар Т.Шевченка, 11; контактні номери телефонів 52-16-65, 52-83-71.