Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Що потрібно знати споживачу при купівлі електротоварів?


   Електротовари — це промислове або побутове обладнання та пристрої, що працюють від електричного живлення або служать для передачі струму. До електротоварів відносять розетки, вимикачі, побутові прилади, кабель, побутова техніка і т.д. Інакше кажучи, це пристрої, безпосередньо пов’язані з електричним струмом, що представляє собою особливий ризик і небезпеку для життя людини.

   Якщо взяти до уваги те, що електроприлади постійно оточують нас у повсякденному житті (в побуті, на робочих місцях, на вулиці, в транспорті), то стає очевидно, що ми постійно піддаємо себе небезпеці. Відмовитися від використання електротоварів ми не можемо, а це означає, що потрібно навчитися грамотно ними користуватися та правильно їх обирати.

 Якісні електричні прилади повинні відповідати цілій низці стандартів. Одним із таких нормативних документів є Технічний регламент низьковольтного електричного обладнання, затверджений постановою КМУ від 16.12.2015р. №1067. Відповідно до Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання на продукції (або на її пакуванні) повинна бути зазначена наступна інформація:

- знак відповідності технічним регламентам;

- тип, номер партії чи серійний номер або інший елемент, який дає змогу ідентифікувати електрообладнання;

- інформація про виробника (найменування, зареєстроване комерційне найменування чи зареєстрована торговельна марка (знак для товарів і послуг) та контактна поштова адреса) та у разі необхідності інформація про імпортера продукції;

- електрообладнання повинне супроводжуватися інструкціями та інформацією про безпечність, складеними згідно з вимогами закону про порядок застосування мов.

   Окрім цього, слід враховувати те, що всі електричні товари необхідно захищати від впливу навколишнього середовища, тобто, струмопровідні частини приладів повинні бути обов’язково заізольовані, а корпус не повинен проводити струм (зазвичай він робиться з пластика), ізоляційний шар дротів і шнурів повинен бути цілісним; повинен бути зазначений індекс IP, тобто індекс захищеності; в документах, що супроводжують продукцію має бути вказано значення напруги, при якому забезпечується безпечна стабільна робота даного приладу.