Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Звіт роботи відділу ринкового нагляду за жовтень 2017 року


          У відповідності до плану здійснення діяльності з ринкового нагляду на жовтень місяць 2017 року спеціалістами відділу ринкового та метрологічного нагляду Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області із запланованих 9 виїзних перевірок характеристик продукції (іграшки, дитячий одяг та взуття, мийні засоби, електричне та електронне обладнання) було проведено 8, що становить 88% від запланованих перевірок, перешкод та не допусків до перевірок не було. 1 перевірка не здійснена в зв’язку із зміною суб’єкта господарювання. Під час здійснення 2 перевірок відібрані зразки продукції для проведення випробувань на відповідність вимогам технічних регламентів.

          Протягом зазначеного періоду на виконання доручення Держпродспоживслужби спеціалістами ринкового та метрологічного нагляду проведено 4 позапланових перевірки характеристик продукції у їх розповсюджувачів, у 3 з яких встановлені порушення вимог законодавства.

На суб’єктів господарювання складено 6 протоколів про виявлені порушення законодавства, винесено 6 постанов про накладення штрафних санкцій на суму 23,8 тис.грн.

           В жовтні 2017 року на виконання доручення Держпродспоживслужби спеціалісти відділу ринкового та метрологічного нагляду Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області здійснили позапланову невиїзну перевірку характеристик продукції, зокрема документів, що містять інформацію про походження такої продукції та її подальший обіг, а саме світильника настольного «Ретро 1», 220 Вт, 40 W, Е 14 та світильника настольного «Техно 1», 220 Вт, 40 W, Е 14 в одного із суб’єктів господарювання Тернопільської області. На вказаній вище продукції не нанесений знак відповідності технічним регламентам, електрообладнання не супроводжувалося інформацією про найменування та контактну поштову адресу виробника (імпортера) та інструкцією про безпечність, що є порушенням пунктів 28, 41, 42 Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання, затвердженого постановою  КМУ від 16.12.2015 року №1067.

          В ході перевірки спеціалісти встановили, що суб’єкт господарювання, який розповсюджував світильник настольний «Ретро 1» та світильник настольний «Техно 1» є виробником даної продукції, тобто є особою, що ввела в обіг цю продукцію. За вказані порушення вимог законодавства на суб’єкта господарювання складений протокол та винесена постанова про накладення штрафних санкцій згідно п. 2 ч. 2 ст. 44 Закону України «Про державний ринковий нагляду і контроль нехарчової продукції», видано рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів, а саме обмеження надання зазначеної вище продукції на ринку до усунення формальної невідповідності. На виконання рішення суб’єктом підприємницької діяльності проведено випробування світильників, приведено їх у відповідність та складено декларацію про відповідність вимогам технічних регламентів.