Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Результати роботи відділу ринкового та метрологічного нагляду Управління захисту споживачів


   Протягом 2022 року спеціалістами відділу ринкового та метрологічного нагляду Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільськійобласті проведено 7 перевірок характеристик продукції відповідно до Секторального плану державного ринкового нагляду на 2022 рік та 4 позапланові перевірки, з яких 3 перевірки за ланцюгом постачання згідно доручення Держпродспоживслужби та 1 перевірка за повідомленням митних органів.

   За результатами проведених перевірок характеристик продукції  встановлені порушення законодавства про державний ринковий нагляд у 10 суб’єктах господарювання, що становить 91% від кількості перевірених суб’єктів.

   Крім цього, спеціалістами відділу проведено 7 позапланових перевірок стану виконання суб’єктами господарювання рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів, 4 суб’єкти господарювання виконали вимоги рішень у повному обсязі.

   За 2022 року винесено 173 рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів, а саме: 47 рішень щодо обмеження надання продукції на ринку до усунення формальної невідповідності, 4 рішення тимчасової заборони надання продукції на ринку, 4 рішення щодо обмеження надання продукції на ринку до приведення її у відповідність до встановлених вимог, 34 рішення щодо заборони надання продукції на ринку, а також винесено 49 рішень  про внесення змін до рішення та 35 рішень про скасування рішення.

   Протягом 2022 року на суб’єктів господарювання, які спільно із постачальниками, імпортерами, виробниками продукції не вжили усіх заходів, щоб привести продукцію у відповідність до встановлених вимог та які ввели в обіг продукцію, яка не відповідає встановленим вимогам було складено 5 протоколів за порушення вимог ст. 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» та винесено постанови на загальну суму 255,00тис.грн., які повністю сплачено в добровільному порядку до держбюджету.