Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Про запобігання розповсюдженню незареєстрованих сортів рослин, створених на основі ГМО говорили представники Держпродспоживслужби та суб'єкти господарювання


 Спеціалісти Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області 08 вересня 2020 року провели нараду в Департаменті агропромислового розвитку Тернопільської обласної державної адміністрації на тему: "Запобігання розповсюдженню незареєстрованих сортів рослин, створених на основі ГМО".

  У нараді взяли участь представники Департаменту агропромислового розвитку Тернопільської ОДА, суб’єкти насінництва та розсадництва, виробники сільгоспродукції, суб’єкти підприємницької діяльності, які здійснюють гуртову та роздрібну торгівлю насінням та садивним матеріалом.

  Представники Держпродспоживслужби наголосили присутніх на вимогах Закону України «Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів» та на необхідності дотримання вимог біологічної та генетичної безпеки при вирощуванні генетично модифікованих організмів у відкритій системі та подальшій співпраці сільгоспвиробників і суб’єктів насінництва та розсадництва із Держпродспоживслужбою.

   Доповідачі акцентували також увагу присутніх на забороні вивільнення ГМО в навколишнє природне середовище без оцінки впливу на довкілля та до їх державної реєстрації і визначені відповідальних осіб, винних у приховуванні або перекрученні інформації, що могло спричинити або спричинило загрозу життю та здоров’ю людини чи навколишньому природному середовищу, використанні незареєстрованих ГМО або продукції, отриманої з їх використанням (за винятком науково-дослідних цілей), недотриманні або порушенні вимог стандартів, регламентів, санітарних норм і правил використання, транспортування, зберігання, реалізації ГМО, порушенні правил утилізації та знищення ГМО.

  У зв’язку з карантинними обмеженнями, пов’язаними з Covid-19, нарада проводилась за обмеженої кількості учасників і з дотриманням усіх необхідних вимог, передбачених постановою Кабінету міністрів України від 22 липня 2020 р. № 641. «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».