Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Про санітарно-епідемічне забезпечення Загальнонаціональної Прощі в с. Зарваниця Теребовлянського району


На території Теребовлянського району Тернопільської області знаходиться один з найбільших Духовних Центрів України - Марійський Духовний Центр в с. Зарваниця, де 14-16 липня 2017р. відбулася Загальнонаціональна Проща.

  З метою забезпечення санітарно - епідеміологічного благополуччя та на виконання Протоколу 1 наради при голові Тернопільської ОДА від 01.06.2017р. Головним управлінням Держпродспоживслужби в Тернопільській області проведено наступну роботу:

 - видано накази по Головному та районних управліннях про санітарно-епідеміологічне забезпечення заходів проведення Всеукраїнської Прощі та закріплено відповідальних фахівців за здійсненням санепіднагляду на маршрутах;

  - визначено основні маршрути руху учасників Загальнонаціональної Прощі;

 - розроблено конкретні заходи, рекомендації щодо санітарних вимог на об’єктах виїзної торгівлі, ресторанного сервісу, джерелах централізованого та децентралізованого водопостачання населення по маршрутах слідування прочан та в с. Зарваниця, які доведено до відома органів місцевого самоврядування, духовенства центру, організаторів торгівлі, інших зацікавлених осіб;

  - Тернопільською регіональною державною лабораторією ветеринарної медицини проведено дослідження взірців питної води з джерел водопостачання по маршрутах слідування прочан та в духовному центрі при виявленні відхилень якості води від санітарних норм Управліннями Держпродспоживслужби надавались рекомендації, щодо проведення заходів для покращення якості води, зокрема, дезінфекційних робіт з наступним лабораторним дослідженням. Також, про невідповідності були повідомлені органи місцевого самоврядування з пропозиціями розміщення відповідної інформації щодо небезпеки вживання води у питних цілях з тих джерел де вона не відповідала вимогам.