Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Про державну систему біобезпеки говорили представники Держпродспоживслужби з суб'єктами господарювання Чернихівецької ОТГ


 Спеціалісти Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області провели кущову нараду із суб’єктами господарювання Чернихівецької ОТГ на тему: «Запобігання поширенню ГМО у відкритій системі».

 У нараді взяли участь представники Чернихівецької ОТГ та  суб’єкти господарювання, які займаються вирощуванням сільськогосподарських культур.

 Учасників наради ознайомили з вимогами ЗУ «Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів», наголосили на необхідності співпраці сільгоспвиробників і суб’єктів насінництва та розсадництва із Держпродспоживслужбою, на необхідності дотримання законодавства у сфері ГМО, що використовуються у відкритих системах при виробництві, використанні та реалізації насіння і садивного матеріалу.

 Представники Держпродспоживслужби акцентовали увагу на дотриманні вимог біологічної та генетичної безпеки при вирощуванні генетично модифікованих організмів у відкритій системі та забороні вивільнення ГМО в навколишнє природне середовище без оцінки впливу на довкілля та до їх державної реєстрації.

У зв’язку з карантинними обмеженнями, пов’язаними з захворюваністю населення на Covid-19,   кущова нарада проводилась за участі обмеженої кількості учасників та із дотриманням усіх необхідних вимог, передбачених постановою КМУ від 22.07.2020 р. № 641. «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».