Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Представники Держпродспоживслужби Тернопільщини роз'яснили зміни у законодавстві у сфері насінництва та розсадництва


    У нараді взяли участь представники Департаменту агропромислового розвитку Тернопільської ОДА, Державної установи «Тернопільська обласна фітосанітарна лабораторія», Тернопільської ДСДС Інституту кормів та с/г Поділля НААН України, ТОВ "Піонер Насіння Україна", ТОВ "Сингента", суб’єктів насінництва, суб’єктів підприємницької діяльності, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю насінням та садивним матеріалом.

    Учасників ознайомили з вимогами законодавства у сфері насінництва та розсадництва, і при використанні засобів захисту рослин, наголошено на необхідності дотримання Законів України «Про насіння і садивний матеріал», «Про охорону прав на сорти рослин» при виробництві, реалізації та використанні насіння і садивного матеріалу. Акцентовано увагу суб’єктів насінництва на дотриманні технології виробництва на всіх етапах вирощування, збирання та післязбиральної обробки насіння, дотриманні сортових та посівних якостей насіння, що реалізується суб’єктами оптової та роздрібної торгівлі. Надано рекомендації щодо використання сортів при виробничому вирощуванні та створені маточних насаджень. 

    Представники ТОВ "Піонер Насіння Україна" та ТОВ "Сингента" ознайомили учасників наради із своїми системами захисту насіння від підробок.