Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Працівники Держпродспоживслужби перевірили КП "Бучацький комбінат комунальних підприємств"


  Працівниками сектору контролю за регульованими цінами проведено позапланову перевірку прогнозних планових тарифів Комунального підприємства «Бучацький комбінат комунальних підприємств», яке самостійно звернулось в Головне управління Держпродспоживслужби для перевірки планових тарифів на послуги з водопостачання, водовідведення та вивезення та знешкодження твердих побутових відходів, щоб уникнути в подальшому обрахування споживачів.

   Перевіркою виявлено, що  до складу планової собівартості на послуги з водопостачання та водовідведення  включено завищений рівень адміністративних витрат, а саме порушено порядок розподілу вказаних витрат між видами діяльності пропорційно виробничій собівартості послуг з централізованого постачання холодної води, водовідведення. Крім того, в розрахунок планових тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення в порушення ст.18-1 «Інвестиційна діяльність у сфері централізованого водопостачання та водовідведення» Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення», включено  рівень інвестиційної складової для всіх категорій споживачів без затвердження інвестиційної програми по  підприємству органами місцевого самоврядування.

 Перевіркою планових тарифів на послуги з вивезення твердих побутових відходів в порушення п.15, 17 р. ІІІ Порядку формування тарифів на послуги з вивезення твердих побутових відходів, затверджених  Постановою Кабінету Міністрів України  від 27 липня  2006 року №1010, включено завищений рівень адміністративних витрат (15 % до планової собівартості) та витрат  на збут (5% до планово виробничої собівартості), що привело до завищення планової собівартості на 4,49 грн. на 1м3.

 Таким чином, працівниками сектору при позаплановій перевірці підприємства скоректовано у відповідності до вимог діючого законодавства  планові тарифи на вказані послуги  чим попереджено обрахування споживачів в розрахунку на рік на загальну суму 535295 гривень.