Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Працівники Держпродспоживслужби області розповіли про здобутки з моменту створення установи та окреслили цілі на майбутнє


  Сьогодні в приміщенні Обласної філармонії відбулися загальні збори колективу Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області, які приурочили до 2-ї річниці створення установи на теренах області.

 Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) утворена у вересні 2014 на базі Державної ветеринарної та фітосанітарної служби і приєднанням до Служби, що утворилася, Державної інспекції з питань захисту прав споживачів і Державної санітарно-епідеміологічної служби. 1 березня 2016 року було зареєстроване Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області.

   На Держпродспоживслужбу покладається державний нагляд щодо безпечності та окремих показників якості харчових продуктів; дотримання вимог санітарного законодавства; здоров’я та благополуччя тварин; виконання фітосанітарних заходів, обігу пестицидів і агрохімікатів, використання біологічних контрольних організмів; проведення профілактичних та винищувальних заходів щодо боротьби зі шкідниками у місцях зберігання запасів продукції рослинного походження; проведення державної санітарно-епідеміологічної експертизи, видання за результатами її проведення відповідних висновків; здійснення у межах компетенції контролю за усуненням причин і умов виникнення та поширення інфекційних, масових неінфекційних захворювань, отруєнь та радіаційних уражень людей; розроблення та здійснення санітарних, ветеринарно-санітарних та фітосанітарних заходів, що стосуються обмеженого (визначеного) кола осіб чи випадків, передбачених законодавством та низка інших повноважень, передбачених Положенням про Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

    Під час заходу начальник Головного управління Василь Хомінець подякував усім працівникам, які попри різні етапи реорганізації, тимчасові обмеження на деякі перевірки залишаються відданими своїй справі.

   Сьогодні ми повинні прикласти максимум зусиль, та на належному рівні виконувати обов’язки та функції, яка поклала на нас держава, бути своєрідним сервісним центром між споживачем та підприємцем, під час свого виступу наголосив Василь Хомінець.

   Голова Обласної ради Віктор Овчарук привітав колектив з 2-ю річницею створення та відзначив кращих працівників грамотами, подяками та подарунками.

   Коло повноважень Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів – дуже широке. Та, без сумніву, спрямована ваша діяльність на виконання найвищої місії  –  дбати про здоров’я та безпеку людини. Переконаний, що в управлінні Держпродспоживслужби в Тернопільській області працюють висококваліфіковані спеціалісти, люди, віддані своїй роботі та загальній справі, люди з почуттям високої відповідальності, - зазначив Віктор Овчарук. 

   Від імені голови Тернопільської обласної адміністрації Степана Барни колектив привітав заступник голови Юрій Юрик, який також відзначив працівників грамотами.

   У своєму виступі Юрій Юрик наголосив, що незважаючи на те що служба досить нова, а повноважень у її працівників досить багато, саме від нас залежить здоров’я людей, адже саме працівники Держпродспоживслужби стоять на сторожі безпечності та якості продуктів харчування, епізоотичного та санітарно-гігієнічного благополуччя.

Від імені міського голови Тернополя Сергія Надала подарунки працівникам вручив Василь Хомінець.

Під час загальних зборів також нагородили переможців конкурсу дитячого малюнку "Держпродспоживслужба очима дітей", вручили їм грошові винагороди та подарунки.

   Після загальних зборів відбувся семінар-навчання для спеціалістів з районів щодо реалізації повноважень в частині контролю, зокрема роз’яснення Постанови Кабінету Міністрів №2042 тощо.