Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Повідомлення RASFF щодо виявлення Salmonella у курятині з Польщі


  Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області доводить до відома про отримання інформаційного повідомлення системи RASFF  від 07 грудня 2022 року № 2022.6977-fup 5, стосовно виявлення Salmonella enteritidis у заморожених сирих курячих смужках, що експортувались з Польщі (виробник: Imex Marek-Sala, Sp. z o.o., Poland; вантажовідправник: Krak-Tol Katarzyna i Artur Tolak sp.j., Poland) до України (отримувач: ТзОВ «ЕКСІМ ФУД», вул. Хмельницького, 10, смт Куликів, Львівська обл., 44835).      

    Просимо негайно повідомити Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області про виявлення даного товару в обігу (м. Тернопіль, вул. Микулинецька, 20, тел. (0352) 52-10-10) та інформуємо, що відповідно до статті 20 Закону України “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів” оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини та у строк не більше двох робочих днів письмово інформувати про виявлену невідповідність компетентний орган (Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області), що передбачено частиною 3 статті 20 даного закону.

    Довідково: Сальмонельоз – це кишкове  інфекційне захворювання, збудником якого є патогенні мікроорганізми і відносяться до роду Salmonella. Сальмонели можуть потрапити в продукти не тільки безпосередньо від тварин, але і під час транспортування, фасування, продажу та процесу приготування. Бактерії надзвичайно стійкі в зовнішньому середовищі, часом інфекція може передаватися через воду. Стійкість: кімнатний пил (до 90 днів); відкриті водойми (від 10 до 125 діб); ковбаси, м’ясо, молоко (2-6 місяців, в замороженому вигляді — до року); яйця (10-12 місяців); на шкаралупі до 1 місяця; вершкове масло (до 4 місяців).

     Дія високих температур: при 56 0С гине через одну-півтори години,  а ось при 71 0С вона загине за 61 секунду, при кип’ятінні — гине миттєво. Усередині м’яса сальмонела проявляє підвищену стійкість, гине через 10 хвилин при температурі 75 0С.