Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Повідомлення RASFF щодо несанкціонованого використання лігноцелюлози у посуді


   Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області доводить до відома про отримання інформаційного повідомлення системи RASFF від 28 грудня 2021 року №2021.5998 – fup5 стосовно виявлення несанкціонованого використання лігноцелюлози у чашках, що експортувався зі Швеції (постачальник: Espresso Gear, Biilldal) до України (отримувач: ТОВ “Бюро Вин”, вул. Мечникова, 9, м. Київ, 01021).
   Просимо негайно повідомити Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області про виявлення даного товару в обігу (м. Тернопіль, вул. Микулинецька, 20, тел. (0352) 52-10-10) та інформуємо, що відповідно до статті 20 Закону України “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів” оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти та/або матеріали, що контактують з харчовими продуктами, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти (матеріали) можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини та у строк не більше двох робочих днів письмово інформувати про виявлену невідповідність компетентний орган (Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області), що передбачено частиною 3 статті 20 даного закону.

   Довідково: лігноцелюлоза — головний компонент рослинної біомаси — природній еквівалент армованого бетону. Складається з міцних кристалічних волокон целюлози, скріплених лігніном і геміцелюлозою, які діють як клей.