Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Посилення санепіднагляду за об’єктами водопостачання в умовах воєнного стану


 

На виконання Доручення Прем’єр-міністра України щодо завдань, визначених протоколом засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 20.06.2022 р., доручення начальника Тернопільської військової  адміністрації згідно протоколу № 6 від 20.06.2022 р. наради при начальникові обласної адміністрації, 27.08.2022 р. відбулося засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Кременецькій районній військовій адміністрації, на якому заслухано питання щодо стану забезпечення населення Кременецького району якісною та безпечною для здоров’я людини питною водою. З інформацією виступили начальник Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області та начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного заонодавства Кременецького управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області.

За  результатами засідання комісія вирішила та зобов’язала органи місцевого самоврядування Кременецького району вжити наступних заходів:

  1. До 01 жовтня 2022 р. взяти на баланс або визначити балансоутримувачів для усіх наявних об’єктів централізованого та нецентралізованого питного водопостачання. Проконтролювати наявність проектів зон санітарної охорони об’єктів, паспортів на джерела водопостачання.
  2. До 01 вересня 2022 р. спільно з спеціалістами територіальних управлінь Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області організувати комісійні обстеження об’єктів централізованого та нецентралізованого питного водопостачання, затвердити графіки комісійних обстежень. 
  3. Забезпечити здійснення виробничого лабораторного контролю якості питної води суб’єктами господарювання, що надають послуги з централізованого водопостачання. Відповідно до технічного регламенту об’єкту водопостачання погодити з територіальними управліннями Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області графіки  (робочу програму) виробничого контролю якості води. Про результати лабораторних досліджень щомісячно (письмово) інформувати територіальні управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області.
  4. Визначити перелік резервних/альтернативних джерел забезпечення населення питною водою для побутових та інших потреб на випадок аварій , забруднень, тощо, способи та технічні можливості доставки питної води населенню.
  5. Про виконання вищезазначених рішень місцевої комісії інформувати районну адміністрацію та Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області до 01 жовтня 2022 р.