Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Підсумки протиепізоотичної роботи за І-ше півріччя 2019 року


      Із  17-го  по 30 липня 2019 року в Тернопільській області на базі Козівської та Збаразької районних державних лікарень ветеринарної медицини, а також молочно-товарної ферми ТзОВ «Агропродсервіс» у с.Теофіпілка Козівського району  проводились обласні кущові семінар-наради, на наступні теми:

  1. Підсумки протиепізоотичної роботи за І-ше півріччя 2019 року.
  2. Дотримання вимог щодо використання та правильності списання біопрепаратів.
  3. Діагностика та профілактика хвороб птиці, оздоровчі заходи при спалахах захворювань.  

    У заходах, що були організовані відділом організації протиепізоотичної роботи (далі–Відділ) Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області (далі-Головне управління), за сприянням начальників Козівського і Збаразького районних управлінь (далі – Районне управління), взяли участь спеціалісти районних управлінь та районних і Тернопільської міської державних лікарень ветеринарної медицини, а також Тернопільської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (далі-ТРДЛ Держпродспоживслужби).

        Начальник Відділу Головного управління Марків В.І. провів аналіз протиепізоотичної роботи за звітний період і зробив перелік хвороб, які реєструвались. Особливо наголосив на два спалахи АЧС, що мали місце у Борщівському та Підволочиському районах та на 12 випадків сказу в 7-ми районах області. Він висвітлив недоліки в роботі, які мали місце протягом звітного періоду у питаннях ліквідації захворювань та ведення ветеринарної документації, що були виявлені спеціалістами  Держпродспоживслужби України під час аудиту  і вказав на шляхи їх усунення.

       Завідувач відділу епізоотології та патоморфології – заступник директора ТРДЛ Держпродспоживслужби Червінський С.М. провів аналіз діагностичної роботи за 6 міс. , наголосив на правильності відбору патологічного матеріалу при підозрі на заразні хвороби, зокрема на АЧС і сказ та правильності оформлення супровідних листів та описів на кров (інший біоматеріал), відібраний для лабораторних досліджень.

       Головний спеціаліст Відділу Головного управління Яциник В.І. детально висвітлив недоліки при складанні первинних документів на протиепізоотичні заходи, виявлені аудиторами Держпродспоживслужби України. Провів навчання з питань оформлення актів на діагностичні дослідження та профілактичні щеплення, роздав представникам районів бланки актів і завдання щодо їх правильного  заповнення.

      Начальник Зборівської РДЛВМ Бендюга Б.П., який тривалі роки працював у галузі птахівництва, провів навчання з діагностики, профілактики та ліквідації таких небезпечних хвороб птиці, як грип, хв.Ньюкасла, інфекційний бронхіт, Гамборо та інші. Значну увагу приділив питанню патолого-анатомічної діагностики цих та інших захворювань, правильно проведеного патрозтину та відбору матеріалу для лабораторних досліджень.

      Відвідуючи ТзОВ «Агропродсервіс» учасники семінару ознайомились з епізоотичною ситуацією на молочно-товарній фермі,  забезпеченням закритого режиму роботи, профілактикою заразних і незаразних хвороб молочного стада та молодняка ВРХ, дотриманням санітарних правил при доїнні, охолодженні та транспортуванні молока на переробне підприємство.