Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Оздоровча кампанія 2022 року


   Із настанням літа, незважаючи на труднощі, пов'язані із воєнним станом, на Тернопільщині розпочато підготовку до сезону оздоровлення дітей. В умовах активних бойових дій, спричинених повномасштабним воєнним вторгненням російської федерації на територію України, діти зазнають психологічних травм і потребують належного захисту, в тому числі оздоровлення та відпочинку.

   Представники Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області в складі робочої групи,    організованої обласною військовою адміністрацією, на виконання розпорядження начальника Тернопільської обласної військової адміністрації від 09.06.2022 р. №341/01.02-01 «Про робочу групу з питань оздоровлення та відпочинку дітей у 2022 році» 14-15 червня 2022 року взяли участь в об’їзді п’яти дитячих стаціонарних оздоровчих закладів області. За результатами об’їзду встановлено, що роботи по впорядкуванню територій, ревізії сантехнічного обладнання, промивки та дезінфекції водопровідних мереж, косметичних ремонтів спальних приміщень вже розпочаті. Керівникам закладів надали конкретні рекомендації щодо створення належних санітарно-гігієнічних умов для оздоровлення дітей та забезпечення комплексу протиепідемічних заходів з метою недопущення епідускладнень.

   Обов’язковою умовою щодо функціонування дитячих оздоровчих закладів є наявність облаштованих захисних споруд, приміщень для укриття на час сигналу повітряної тривоги.

   Разом з тим всі вимоги санітарного законодавства також мають бути дотримані.

   Діяльність дитячих закладів оздоровлення та відпочинку регламентована низкою чинних нормативних документів, зокрема: Законом України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» (зі змінами), Законом України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»  № 4004-XII від 24.02.1994 р., із змінами; Державними санітарними правилами і нормами «Улаштування, утримання і організація режиму діяльності дитячих оздоровчих закладів» ДСанПіН 5.5.5.23-99.

   Основні вимоги діяльності дитячих закладів оздоровлення та відпочинку: проходження персоналом закладів медичних оглядів,  відповідність води питної за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками вимогам нормативних документів; готовність до експлуатації основних приміщень (спальні, приміщення культурно-масового призначення), справність санітарно-технічного обладнання, забезпеченість твердим і м’яким інвентарем, готовність харчоблоку (наявність і робочий стан технологічного та холодильного обладнання), забезпеченість медичним персоналом та медикаментами, наявність медичного кабінету, ізолятору, погоджене 10-ти денне перспективне меню в територіальних управліннях Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області, проведення дезінфекційних, дератизаційних та акарицидних заходів.

   Не варто  нехтувати дотриманням вимог постанови головного державного санітарного лікаря України від 08.06.2021 р. №5 «Про затвердження протиепідемічних заходів у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» - прийом дітей до закладу за наявності «Медичної довідки на дитину, яка від’їжджає в дитячий заклад оздоровлення та відпочинку» форма 079/о, в якій заначено про відсутність контакту з інфекційними хворими, проведення температурного  скринінгу при прийомі дитини до закладу (не допущення дітей з ознаками ГРВІ та температурою тіла понад 37,2ºС), не допущення на територію закладу батьків та інших посторонніх осіб, заборона використання багаторазових (тканинних) рушників для рук, використання м’яких іграшок, проведення батьківських днів (відвідування дитини) та проведення масових заходів в закритих приміщеннях та заходів за участі запрошених осіб, дотримання дистанції між спальними місцями.

   Рішення про відкриття конкретних закладів оздоровлення та відпочинку для дітей визначить Рада оборони Тернопільської області.