Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Оплата комунальних послуг під час війни


 В умовах воєнного стану Кабінет Міністрів України постановою від 5 березня 2022 року заборонив:

– нараховувати та стягувати неустойку (штрафи, пеню), інфляційні нарахування, проценти річні, нараховані на заборгованість, утворену за несвоєчасне та/або неповне внесення населенням плати за житлово-комунальні послуги;
– припиняти/зупиняти надання житлово-комунальних послуг населенню у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі.

  Така заборона діятиме до припинення чи скасування воєнного стану в Україні.

   Проте, воєнний стан не звільняє громадян України від сплати за надані житлово-комунальні послуги.  Після закінчення воєнних дій заборгованість доведеться погасити.  Водночас сплата за комунальні послуги є великою підтримкою комунальних служб, які працюють у надскладних обставинах та потребують ресурсів.

   Щодо людей, які були вимушені покинути свої домівки, то вони можуть розраховувати на зменшення або звільнення від сплати житлово-комунальних послуг. Так, відповідно до ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» громадяни мають право на:

-зменшення розміру плати за житлово-комунальні послуги у разі їх ненадання, надання не в повному обсязі або зниження їхньої якості;

 - на неоплату вартості комунальних послуг (крім постачання теплової енергії) у разі їх невикористання (за відсутності приладів обліку) за період тимчасової відсутності в житловому приміщенні (іншому об’єкті нерухомого майна) споживача та інших осіб понад 30 календарних днів, за умови документального підтвердження відповідно до умов договорів про надання комунальних  послуг.