Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Оновлена інформація щодо спалаху АЧС у Зборівському районі


  Члени Державної  надзвичайної протиепізоотичної комісії при Зборівській районній державній адміністрації, яке позачергово відбулося у зв’язку з спалахом Африканської чуми свиней на території даного району, прийняли рішення  щодо проведення ряду заходів щодо недопущення поширення небезпечного захворювання.

 Зокрема, члени засідання оголосили територію господарського  двору жителя К.  села Білокриниця Зборівського району Тернопільської області неблагополучною щодо африканської чуми свиней та встановили на ній карантин з 22.05.2018 року; встановили зону захисту у радiусi 3 км від вогнища інфекції, до якої  віднесли населений пункт с. Білокриниця  Зборівського району.

   Встановили зону нагляду радіусом  10 км від  зовнішньої межі зони захисту до якої внесли села Зборівського району - Піщани, Чистопади, Залізці, Білоголови , Нетерпинці, Бзовиця, Оліїв, Лопушани, Беримівці, Гарбузів, Манаїв, Перепельники, Гукалівці, Вовчківці, Ярославичі,Монилівка, Кабарівці, Кудинівці, Жуківці, Яцківці, Сировари, Білківці, Богданівка, Мшана, Ярчівці, Нестерівці, Данилівці, Підгайчики, Волосівка, Кудобинці, Ратищі, Гаї за Рудою, Бліх, Гаї Розтоцькі, Вертелка, Городище, Носівці, Тростянець.                                                                                        

      Спеціалісти затвердили «План заходів щодо ліквідації африканської чуми свиней на території господарського двору жителя К. с.Білокриниця Зборівського району та недопущення її поширення по території Зборівського району та  Тернопільської області і визначити склад робочих груп для організації протиепізоотичних заходів.

Також, на даний момент в  господарствах населення зони захисту ветеринари проводять клінічне обстеження свиней, їх облік та попереджають власників свиней про заборону продажу, переміщення, вигульного утримання та безконтрольного забою тварин.

Важливим є вияснення шляхів занесення збудника АЧС в господарство. Упродовж останніх 2-х років хвороба охопила всю державу, 7 спалахів  реєструвалось лише в Тернопільській області, зокрема - у диких кабанів на території Зборівського району, що є свідченням того, що вірус мігрує у дикій фауні і потрапляє у зовнішнє середовище зі всіма виділеннями з організм, а переноситись може – як на колесах транспорту, так і на взутті людей, тому для всіх власників свиней неодноразово було наголошено про створення безпеки для тварин, зокрема облаштуванням перед заїздами на ферми  дезванн, а перед входом до тваринницьких приміщень – дезкилимків і такі прості засоби гарантують знищення потенційного збудника інфекційного захворювання. Проте в даному господарстві вказані дезинфекційні об’єкти відсутні, тому дуже ймовірно, що сам господар, або хто-небудь з відвідувачів міг занести збудника АЧС на ферму, - зазначає начальник відділу протиепізоотичної роботи Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області Володимир Марків.

    Карантин з неблагополучного пункту буде знято через 40 днів після евтаназії та спалювання всього свинопоголів’я  що утримувалось  на території    господарського двору К., забою свиней в зоні захисту із вибірковим (10%) дослідженням на АЧС  із негативним результатом та проведенням всіх необхідних ветеринарно-санітарних заходів.