Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Оновлена інформація щодо ситуації зі стихійними звалищем відходів на території смт. Велика Березовиця


  Повідомлення отримане 11 лютого 2019 року о 09.00 від члена виконкому Великоберезовицької селищної ради. Обіцяли надати фото на вайбер та планувався виїзд до обіду на територію звалища.

   Зранку 11 лютого 2019 року на місце відправлено начальника Тернопільського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області, який підтвердив дану інформацію.

     На зв'язок представники селищної ради не виходили і фото не представили, тому, 11 лютого о 15 годині здійснено спільний виїзд на місце звалища.

      По прибутті на місці зустріли представників селищної ради, екологічної інспекції та орендаторів земельної ділянки. Проведено фотофіксацію на території звалища та переговори з представниками селищної ради та екоінспекції. В розмові встановлено, що територія належить ТОВ «Онікс», який, у свою чергу, передав її в оренду ТОВ «Біобластер» для виробництва так званого «біогумусу».      Жодних підтверджувальних документів не було надано. Зі слів представників селищної ради про складування відходів їм відомо, оскільки минулого року сталося займання даної ділянки, про що повідомляли люди. Зі слів представників екологічної інспекції звернень громадян та громадських організацій, з приводу функціонування звалища, не було.

    12 лютого 2019 року, з  метою встановлення власників земельної ділянки, сформовано запити №01-05/409 до Великоберезовицької селищної ради та №01-05/408 до голови Тернопільської районної державної адміністрації про скликання відповідної комісії для вирішення питання організації заходів щодо ліквідації неконтрольованого звалища.

  13.02.2019р. отримані відповіді на запити від Держекоінспекції щодо оператора ринку - користувача відходів та від селищної ради щодо користувача земельної ділянки.

Станом на 9 год 14.02.2019р. здійснюється позаплановий захід державного контролю стосовно ТОВ «Біобластер», за результатами заходу буде винесено П   рипис на ліквідацію неконтрольованого звалища та складання протоколу про порушення вимог Закону України «Про побічні продукти тваринного походження, не призначені для споживання людиною» (штрафні санкції від 95 тисяч  до 123 тисяч гривень), постанову виносить Головний державний ветеринарний інспектор області; 3) контроль за виконанням припису до ліквідації звалища.

    Отримано інформацію, про те, що керівництво ТОВ «Біобластер» заключило договір з Шепетівською філією ДП «Укрветсанзавод» на переробку накопичених відходів та обіцяють сьогодні почати вивіз залишків для переробки туди.

     Контроль за роботами з ліквідації звалища залишається на фахівцях  Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області. Також про ситуацію повідомлено до керівництва Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області та  Держпродспожислужби України