Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

На Тернопільщині залишаються зареєстрованими два неблагополучні пункти щодо АЧС


  Головне  управління  Держпродспоживслужби в Тернопільській  області (далі-Головне управління) повідомляє, що у с.Білокриниця Зборівського району завершено всі планові оздоровчі заходи щодо АЧС і рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Зборівській районній держадміністрації від 04.07.2018 р. № 8 з двору гр.К. знято карантин, а неблагополучний пункт – з обліку.

       В області числяться на обліку  два неблагополучні пункти щодо АЧС - у селах Антонівці (двір О.) і Стіжок (двори Р. та В.) Шумського району, в яких проводяться оздоровчі заходи.

      У с. Антонівці (зона захисту) свині вже не утримуються, було проведено дослідження від 10% забитих тварин і отримано негативний результат.

      В с.Стіжок (зона захисту) проведено забій 120-ти гол. свиней і відібрано біоматеріал, який буде направлено у Львівську регіональну державну лабораторію ветмедицини для дослідження на АЧС. Перед заїздами в населений пункт функціонують ветеринарно-поліцейські блокпости, проводиться перевірка  та дезинфекція коліс автотранспорту, який пересікає блокпости.

     Здійснюється також облік та клінічний огляд свинопоголів’я у зоні нагляду. Хворих та підозрілих у захворюванні не виявлено.

     Ситуація на постійному контролі Головного управління.