Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

На Тернопільщині стартувала оздоровча кампанія


  Згідно дислокації дитячих закладів оздоровлення та відпочинку області, затвердженої Розпорядженням голови Тернопільської облдержадміністрації від 17.05.2018 р. №383-од «Про дислокацію дитячих закладів оздоровлення та відпочинку області на літній період 2018 року» планується відкриття 10-ти стаціонарних оздоровчих закладів, в т.ч. 9 позаміських стаціонарних таборів та 1 санаторію. Окрім цього, попередньо заплановано функціонування близько 250 закладів відпочинку, в т.ч. 80 пришкільних таборів з денним перебуванням дітей при загальноосвітніх навчальних закладах та 1 табору праці і відпочинку на базі закладу інтернатного типу (м. Бережани).

  В складі робочої групи, відповідно до Розпорядження голови облдержадміністрації №310-од від 17.04.2018 р. «Про робочу групу з питань оздоровлення та відпочинку дітей» на початку травня проведено об’їзд стаціонарних дитячих оздоровчих закладів області стосовно готовності до оздоровчої кампанії 2018 року. Окрім цього, на рівні міста та районів спеціалісти Держпродспоживслужби входять до складу комісій при міській раді та райдержадміністраціях з прийомки закладів оздоровлення та відпочинку.

  Станом на 13.06.2018 р. представниками Держпродспоживслужби підписано комісійні акти прийомки 9 стаціонарних закладів оздоровлення, за виключенням ДОЗ «Дивосвіт» с. Кутянка Шумського району, де запланована одна відпочинкова зміна для дітей Шумського району з 16.06.2018 р.

Розпочато оздоровлення дітей в 6 стаціонарних оздоровчих закладах області, зокрема ОК «Збруч» смт. Скала-Подільська Борщівського району – оздоровлюється 160 дітей з Бережанського, Гусятинського і Чортківського районів;

- ОК «Лісовий» с. Скоморохи Бучацького району – оздоровлюється 227 дітей з Полтавської, Тернопільської областей та м. Києва;

- ДОЗ «Лісовий дзвіночок» с. Скоморохи Бучацького району – оздоровлюється 96 дітей з Тернопільської області;

- ДОЗ «Ромашка» с. Нирків Заліщицького району – оздоровлюється 100 дітей, в основному з Заліщицького району;

- ДОЗ «Промінь» с. Долина Теребовлянського району – заїхало 107 дітей, в основному з Теребовлянського району та

- офтальмологічний санаторій  «Барвінок» х. Манюки Зборівського району, де перебуває 80 дітей з Тернопільської області.

  Інші стаціонарні заклади розпочнуть свою роботу з 14-16 червня. Окрім цього, на території області організовано 71 заклад відпочинку, в т.ч. 70 пришкільних таборів з денним перебуванням дітей та 1 табір праці та відпочинку на базі інтернатного закладу м. Бережани. Мовні, екологічні табори організовуються на базі шкіл без організації харчування, тому функціонують без погодження та участі представників Держпродспоживслужби, так як не визначені законодавством.

  Питання щодо забезпечення належних умов для перебування дітей в закладах оздоровлення та відпочинку, спрямованих на збереження та зміцнення здоров’я, попередження спалахів гострих інфекційних хвороб і харчових отруєнь під час підготовки та проведення оздоровчої кампанії 2018 року обговорювалось 30.05.2018 на колегії облдержадміністрації. На базі Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти  30 травня 2018 року відбувся обласний інструктивно-методичний семінар для відповідальних представників районних та міського відділів освіти за оздоровлення школярів, старших вихователів та педагогів-організаторів та 06 червня 2018 року організовано обласний лекторій для завідувачів і медичних сестер дошкільних навчальних закладів області на тему: «Організація літнього оздоровлення та відпочинку дітей», під час згаданих заходів спеціалістом Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Держпродспоживслужби висвітлено рекомендації щодо дотримання санітарно-гігієнічних вимог в дитячих оздоровчих таборах та доведено основні вимоги чинного санітарного законодавства. Окрім цього, 05 червня 2018 року на нараді з медичними працівниками, які будуть працювати в оздоровчих закладах області висвітлено основні вимоги чинного санітарного законодавства, основні принципи організації роботи медичного персоналу у дитячому оздоровчому таборі.

  З метою забезпечення дотримання вимог санітарного законодавства, Держпродспоживслужбою проінформовано облдержадміністрацію та територіальні управління Держпродспоживслужби щодо організації проведення оздоровлення та відпочинку дітей у 2018 році, у тому числі шляхом залучення представників Держпродспоживслужби до робочих груп, міжвідомчих комісій з оздоровлення та участі в обстеженнях закладів оздоровлення та відпочинку.

  Держпродспоживслужба готова прийняти участь у всіх заходах, надати консультативну професійну допомогу та провести необхідні лабораторно- інструментальні дослідження.

  В разі виявлення порушень вимог санітарного законодавства в закладах оздоровлення та відпочинку області чи виникненні інфекційних  захворювань, або харчових отруєнь для своєчасного реагування та вжиття відповідних заходів, з метою недопущення розповсюдження масових захворювань та отруєнь  необхідно звертатись до Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області чи районних управлінь, на території яких розташовано табори.