Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

На Тернопільщині підвищують обізнаність фахівців Держпродспоживслужби, ветеринарних лікарів, представників свиноферм та місцевого самоврядування про АЧС


   На Тернопільщині відбуваються семінар-наради «Африканська чума свиней. Сучасні погляди та перспективи розв’язання проблеми».

   Національний консультант Продовольчої та сільськогосподарської організації Олександр Ревнівцев розповів учасникам семінару про шляхи ліквідації спалаху Африканської чуми свиней в приватних домогосподарствах, на фермах з різною кількістю поголів’я свиней, в мисливських угіддях, про резонансні випадки спалахів небезпечної недуги на території України. Також навів приклади боротьби з АЧС в різних країнах світу.

  Начальник Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини ГУ Держпродспоживслужби в Тернопільській області Олександр Дністрян зазначив, що такі навчання повинні охопити не лише фахівців Держпродспоживслужби, ветеринарних лікарів, які перші мають справу зі спалахом, а й представників місцевого самоврядування. Адже, саме вони відповідають за виділення коштів на місцях на подолання спалаху, вони і повинні розуміти  відповідальність за епізоотичне благополуччя.

   Фахівців Держпродспоживслужби в районах, ветеринарних лікарів та представників свиногосподарств цікавили питання ідентифікації тварин, процедура виплати компенсації при забої поголів’я свиней в приватних домогосподарствах, а також дезінфікаційні розчини та бар’єри.

  Такі ж семінар-навчання відбудуться за участю усіх представників Держпродспоживслужби у районах, а окрім Тернополя пройдуть  в Бережанах, Бучачі, Чорткові, Збаражі та Кременці.