Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

На Тернопільщині 10 суб'єктів господарювання задекларували підвищення цін на продукти харчування та засоби індивідуального захисту


   Сектор контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області  інформує, що за період дії регулювання роздрібних цін  з 18 травня 2020 року по даний час  в області 10 суб’єктів господарювання: 9 з них -Товариства з обмеженою відповідальністю та 1- фізична особа підприємець,  задекларували 199 цін по 25-ти  торговельних точках.   

     Нагадуємо,  що Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 22.04.2020 № 341 «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення», якою тимчасово запроваджується державне регулювання цін на товари, що мають істотну соціальну значущість та товари протиепідемічного призначення шляхом декларування зміни роздрібних цін у разі їх збільшення.

    Звертаємо увагу, що Постановою затверджено вичерпні переліки товарів, що мають істотну соціальну значущість та товарів протиепідемічного призначення, що необхідні для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, зміна цін на які підлягатиме декларуванню.

   В нашій області здебільшого декларують ціни на продукти харчування, а саме птиця (тушка куряча), крупа гречана, борошно, цукор, макаронні вироби, яйця курячі, вода мінеральна негазована. З товарів протиепідемічного призначення декларують рукавички нітрилові та латексні, дезінфікуючі засоби та окремі групи антибіотиків.

Згідно чинного законодавства декларуванню підлягають ціни, що підвищуються на 5 відсотків і більше. Роздрібні  задекларовані суб’єктами господарювання  ціни вищі від попередніх від 6 до 9,3 відсотки.

  З Реєстром роздрібних цін можна ознайомитися на офіційному сайті Держпродспоживслужби за посиланням https://declaration.consumer.gov.ua де забезпечено вільний, цілодобовий і безоплатний доступ до його відомостей.

  Звертаємо увагу, що з 18.05.2020 р. реалізація товарів, що мають істотну соціальну значущість, товарів протиепідемічного призначення, переліки яких затверджено Постановою, за роздрібною ціною, підвищеною на 5 і більше відсотків без процедури декларування зміни цін, є порушенням вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.

  До суб’єктів господарювання, які допустять зазначене порушення, застосовуються адміністративно-господарські санкції відповідно до статті 20 Закону України «Про ціни і ціноутворення».

  Також громадяни (фізичні особи-підприємці) і посадові особи суб’єктів господарювання за порушення порядку формування, встановлення та застосування цін і тарифів, притягуються до адміністративної відповідальності шляхом накладання штрафів у розмірах, визначених статтею 1652 Кодексу України про адміністративні правопорушення.