Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

На території Підволочиського району скасовано карантинний режим


   При проведенні контрольних обстежень у 2005 році на площі цукрових буряків в с. Городниця Підволочиського району, шляхом відбору буряків з подальшим проведенням фітосанітарної експертизи, виявлено карантинний організм – вірусне некротичне пожовтіння жилок цукрового буряку (ризоманія). Відповідно, розпорядженням голови районної державної адміністрації було запроваджено карантинний режим по ризоманії цукрових буряків.

  У 2018 році спеціалістами Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській проведено інвентаризацію  вогнища карантинного організму – ризоманії цукрових буряків. На зараженій площі весною 2018 року посіяно незначну ділянку цукрових буряків, з якої був  відібраний зразок та направлений до Державної установи «Миколаївська обласна фітосанітарна лабораторія» для проведення фітосанітарної експертизи. Результати експертизи (висновок фітосанітарної експертизи від 26.10.2018 року № ФЛ14/004889-В) засвідчили відсутність вірусного некротичного пожовтіння жилок цукрового буряку (ризоманії).

   У зв’язку з відсутністю регульованого шкідливого організму – вірусного некротичного пожовтіння жилок цукрового буряку (ризоманії) на площі 2 га в с. Городниця Підволочиського району Тернопільської області, за поданням головного державного фітосанітарного інспектора Тернопільської області, розпорядженням голови Підволочиської районної державної адміністрації від 09.11.2018 року № 322-од скасовано карантинний режим.

Дивитися документ Розпорядження