Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Міністерство охорони здоров'я України затвердило оновлений реєстр лікарський засобів урядової програми «Доступні ліки»


  23 липня 2018 року МОЗ України  затвердив  оновлений реєстр лікарський засобів   урядової програми  «Доступні ліки», які пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, діабетом 2 типу, та бронхіальною астмою,  отримують в аптеках  безкоштовно або з невеликою доплатою.(Наказ МОЗ України від 23.07.2018р. №1367).

  До оновленого переліку  увійшов 261 препарат  від 46 виробників,  з яких 18 – вітчизняні та  28- іноземні.  Вартість 59 препаратів  відшкодовується державою повністю, тобто отримати ці ліки можна  в аптеці лише за наявності рецепта безкоштовно.

  Завдяки референтному ціноутворенню на деякі групи препаратів  у програмі ціни знизились на 60%.

  Реєстр  ліків, що відшкодовуються державою за урядовою програмою, переглядається  двічі на рік у січні та  липні. Це робиться для того, щоб ціни на лікарства були актуальними.

  Значну роль в забезпечені роботи урядової програми «Доступні ліки», відіграє щомісячний моніторинг дотримання аптечними закладами області гранично-допустимих  роздрібних цін  на лікарські засоби, вартість яких  повністю або частково  підлягає відшкодуванню та проводиться сектором контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області.

  На сьогодні в Тернопільській області по реалізації лікарських засобів  в програмі «Доступні ліки» працює 265 аптек.

 Нагадуємо! Якщо у Вас   виникли  питання щодо цін на ліки , просимо звертатися із заявою до Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області  за адресою: м. Тернопіль вул. Микуленецька,20.

В зверненні  необхідно вказати :

- назву лікарського препарату;

- назву суб’єкта господарювання, код ЄДРПОУ,  що  здійснило  реалізацію     лікарства;

- юридичну адресу  ( інформація зазначена в «Кутку споживача»);

-  документ, що засвідчує ціну (чек, квитанція).