Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Літнє оздоровлення дітей в Тернопільській області успішно завершилось


   Протягом літнього періоду 2018 року на території області, відповідно до Розпорядження голови Тернопільської облдержадміністрації від 17.05.2018 р. №383-од «Про дислокацію дитячих закладів оздоровлення та відпочинку області на літній період 2018 року» функціонувало 10 стаціонарних оздоровчих закладів, в т.ч. 9 позаміських стаціонарних таборів та 1 санаторій. Окрім цього, функціонувало 82 пришкільних табори з денним перебуванням дітей при загальноосвітніх навчальних закладах та 1 табір праці і відпочинку на базі закладу інтернатного типу (м. Бережани). На заклади, які функціонували на території області спеціалістами територіальних управлінь Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області підписано комісійні акти готовності.

   Оздоровлення дітей на базі стаціонарних закладів завершено, найпізніше 28.08.2018 р. діти виїхали із офтальмологічного санаторію «Барвінок» х. Манюки Зборівського району та ОК «Збруч» смт. Скала Подільська Борщівського району (філія Тернопільського обласного закритого акціонерного товариства по туризму та екскурсіях «Тернопільтурист»).

  З початку підготовки та проведення оздоровчої кампанії фахівцями Держпродспоживслужби взято участь у проведенні 110 обстежень дотримання вимог санітарного законодавства, в 16 закладах виявлено порушення, встановлено відхилення за результатами лабораторних досліджень. Протягом літнього періоду проведено наступні моніторингові лабораторні дослідження:

- взірців води питної за санітарно-мікробіологічними показниками – 79/22 (27,8%);

- взірців води питної за санітарно-хімічними показниками – 78/7 (8,9%);

- взірців води з місць купання за санітарно-мікробіологічними показниками – 2/0;

- взірців води з місць купання за санітарно-хімічними показниками – 3/1 (33,3%);

- страв на калорійність – 19/1 (5,3%);

- страв на бак. забрудненість – 36/6 (16,7%);

- гігієнічних змивів – 277/18 (6,5%).

   По всіх виявлених порушеннях керівникам закладів готувались пропозиції, рекомендаційні листи (приписи) для проведення комплексу заходів, після чого проводились повторні лабораторні дослідження.

   На нараді Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області начальникам територіальних управлінь поставлено завдання, за підсумками оздоровчого сезону підготувати і довести до відома та виконання керівникам закладів оздоровлення та відпочинку плани-завдання, спрямовані на доведення матеріально-технічної бази закладу до вимог санітарного законодавства на наступний рік.

За період літньої оздоровчої кампанії випадків спалахів та поширення небезпечних інфекційних захворювань чи отруєнь не зареєстровано!