Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Кошти за вилучених ідентифікованих свиней, при спалахах АЧС, будуть виділятись через Держпродспоживслужбу


  Головне  управління  Держпродспоживслужби в Тернопільській  області повідомляє, що в Україні продовжують реєструватись спалахи африканської чуми свиней. Так, вже протягом трьох місяців 2019 року зареєстровано 11 випадків захворювання, серед яких 4 припадає на домашніх свиней. Нагадуємо, що при спалахах АЧС в індивідуальних господарствах населення власникам тварин передбачена грошова компенсація, виплата якої у попередні роки проводилась за кошти місцевих бюджетів.

 Проте, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 12 грудня 2018 року №1050 «Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2008 р. №413 і 31 жовтня 2012 р. №1003» (далі - Постанова) кошти, передбачені у державному бюджеті за програмою «Протиепізоотичні заходи та участь у Міжнародному епізоотичному бюро»  можливо спрямовувати на відшкодування майнової шкоди (збитків), завданої фізичним особам внаслідок запровадження карантину (карантинних обмежень), у зв’язку з проведенням процедур і робіт щодо ліквідації та профілактики АЧС, спрямованих на їх вилучення, з метою знищення, або ліквідації.

  Відповідно до вищевказаної Постанови, кошти за вилучених свиней, при спалахах АЧС, будуть виділятись через Головне управління, проте виплата можлива лише за тварин, які були піддані ідентифікації і реєстрації, відповідно до Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин» від 4 червня 2009 р. №1445-VІ, за цінами, визначеними департаментом економічного розвитку облдержадміністрації та після визначення маси тіла тварини шляхом зважування.