Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Керівництво ГУ Держпродспоживслужби в Тернопільській області підсумувало роботу структурних підрозділів та районних управлінь за перше півріччя цього року


  За підсумками роботи Держпродспоживслужби в Тернопільській області за перше півріччя 2017 року роботу управлінь в Підволочиському, Борщівському, Лановецькому, Теребовлянському, Чортківському районах та у м. Тернопіль визнано кращими. Про це йшлося сьогодні на нараді з керівниками структурних підрозділів та територіальних управлінь.

  На розширеній нараді обговорили і питання оздоровчої кампанії. За словами начальника управління державного нагляду за дотриманнями санітарного законодавства ГУ Держпродспоживслужби в Тернопільській області Євгенія Безрукого, протягом 4 днів було обстежено організацію харчування в чотирьох закладах оздоровлення, а саме: ДОЗ «Ромашка» (с. Нирків Заліщицького району); ОК «Збруч» (смт Скала Подільська, Борщівського району), ДОЗ «Лісова пісня» (м. Борщів, Борщівського району), ЗО «Барвінок» (хутір Манюки, Зборівський район). Проаналізувавши Акти обстеження встановлено, що в них відображено дані щодо проведення виробничого лабораторного самоконтролю. Керівникам даних закладів направлено пропозиції щодо усунення виявлених порушень в стислі терміни.

  Йшлося і про моніторинг Урядової програми, що реалізовується на Тернопільщині «Доступні ліки» Сектором контролю за регульованими цінами ГУ Держпродспоживслужби в Тернопільській області.
На сьогодні Сектором контролю залучено до моніторингу аптечні заклади у Бережанському, Козівському, Бучацькому, Заліщицькому, Теребовлянському, Чортківському, збаразькому, Підволочиському районах, а також у м. Тернополі.
  За словами головного спеціаліста Сектору контролю за регульованими цінами ГУ Держпродспоживслужби в Тернопільській області Віри Сцібан понад 40% аптечних пунктів, які беруть участь у програмі «Доступні ліки» надають зворотню інформацію щодо реалізації лікарських засобів, проаналізовано понад 5 тисяч цін на ліки.

  Управлінням фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Тернопільській області у першому півріччі цього року оглянуто понад 6 тисяч тонн, понад 4,5 млн штук імпортних об’єктів регулювання. Регульовані шкідливі організми в імпортних вантажах за цей час не були виявленні.
У звітному періоді видано 1130 карантинних сертифікатів, 2324 фітосанітарних сертифікати, 5 фітосанітарних сертифікати на реекспорт.
  За словами начальника управління фіто санітарної безпеки ГУ ДПСС в Тернопільській області Віталія Панькевича, у відділі митного оформлення м. Тернополя Тернопільської митниці ДФС під час візуальної перевірки дерев’янних піддонів, як супровідного пакувального матеріалу, виявлено порушення Міжнародного стандарту з фітосанітарних заходів, а саме – відсутнє маркування дерев’янного пакувального матеріалу. З Республіки Польща завезено 32 піддони та 16 – з Словацької Республіки. Усі піддони спалені, а країнам експортерам надіслані нотифікаційні повідомлення.

  На митному пості «Збараж» Тернопільської митниці ДФС затримано партію рису, вантажністю 2 тонни, який перевозився морським транспортом зі США та не мав фітосанітарного сертифікату, - зазначив Віталій Панькевич.

  Про роботу управління Держпродспоживслужби в Гусятинському районі за перше півріччя прозвітував в.о. начальника цього управління Богдан Дунець. На сьогоднішній день на території району зареєстровано 222 операторів ринку, з яких 111- займаються роздрібною торгівлею, 88- заклади громадського харчування та ресторанного бізнесу.
  За словами Богдана Дунця, район благополучний щодо захворювань спільних для людей і тварин(туберкульоз, бруцельоз, сибірка, лейкоз, сказ та інших. Службою ветеринарної медицини району протиепізоотичний план профілактичних щеплень та діагностичних досліджень за перше півріччя цього року виконано практично за всіма показниками.

  Підсумовуючи результати наради начальник ГУ Держпродспоживслужби в Тернопільській області Василь Хомінець наголосив, що сьогодні не варто втрачати пильності у проведенні перевірок оздоровчих закладів області, через те, що зміни ще тривають, а також наші спеціалісти повинні бути залучені до комісій райдержадміністрацій, які здійснюватимуть об’їзд шкіл та дошкільних закладів перед початком навчального року. Ми повинні подбати про дотримання санітарно-гігієнічних норм у роботі харчоблоків, адже це є запорукою здоров’я дітей.