Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Керівництво Держпродспоживслужби зустрілося з представниками бізнесу Тернопільщини


  На виконання Плану заходів  з реалізації  Концепції державної політики у сфері захисту прав споживачів  на період до 2020 року та з нагоди Всесвітнього дня захисту споживачів, Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області провело семінар-нараду з представниками бізнесу  (виробниками, імпортерами та розповсюджувачами продукції)  з метою обговорення питання необхідності додержання вимог законодавства у сфері захисту прав споживачів, які здійснюють свою діяльність на території області.

  Учасників семінару привітав начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області Василь Хомінець. У своєму виступі керівник зазначив, що Кабінет міністрів видав постанову про зняття мораторію, що дозволить нашим працівникам захищати інтереси споживачів та відстоювати їхні права. Тому завдання сьогоднішнього заходу роз’яснити представникам бізнесу їхні законні права та обов’язки.

  Начальник управління захисту споживачів Тетяна Трінька-Яворська розповіла запрошеним про те, що управління, яке вона очолює відповідно до наданих повноважень здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням законодавства про захист прав споживачів, рекламу у цій сфері, метрологічний та ринковий нагляд.

    Присутніх ознайомили з особливостями проведення перевірок у зв’язку зі змінами в законодавстві та розповіли про кількість звернень до Управління захисту споживачів з приводу порушень їх прав.

  "Загалом, за минулий рік спеціалістами опрацьовано  близько 600 звернень від жителів області з приводу  порушення їх прав, а саме: реалізації товарів, строк придатності яких минув, обмеження або відмова щодо використання електронних платіжних терміналів, відмова споживачу у обміні товару, порушення умов договору між споживачем і виконавцем  та інше", - зазначає Тетяна Трінька-Яворська.

   Головний спеціаліст сектору контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю Дмитро Рабченюк розповів про види реклами, правила її розміщення, а також про правила проведення знижок, акцій, розпродажів тощо. Адже, за порушення законодавства тут також передбачені штрафні санкції .

 Представники ГУ Держпродспоживслужби в Тернопільській області розповіли учасникам семінару і про їх права та обов’язки у випадку спірних питань з споживачем.

 Чимало запитань до спеціалістів було від гостей, зокрема, щодо алгоритму дій продавця у випадках конфлікту зі спожевачем, які непередбачені законодавством.

 На звершення семінару, Василь Хомінець закликав представників бізнесу до формування європейських відносин між виробником і кінцевим споживачем, адже саме розповсюджувачі товарів є посередниками, і саме від них залежить попит та формування громадської думки щодо певного товару.