Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Керівництво Держпродспоживслужби радить мешканцям Збаража утриматися від купівлі продуктів харчування на стихійних ринках міста


   З  настанням  літа  у   м.Збараж   активізувалась   несанкціонована  торгівля, а  саме по вул. Д.Галицького,2 ( поблизу  магазину " Вікторія"),   по вулиці Січових Стрільців біля ринку "Оболоня"  у четвер   та  на  вул.Грушевського ( в  районі  АТП 16140),   у  смт. Вишнівець   по вул. Шевченка,5   ( поблизу  магазину  побутової    хімії),   по вулиці Кременецька біля ринку  Збаразького РайСТ  в  суботу.

     Звертаємо Вашу  увагу на  те, що незаконну торгівлю ніхто не контролює, якість і свіжість продуктів на стихійних ринках не перевіряють, а самі продавці працюють з грубим порушенням санітарно-гігієнічних правил (без санітарного одягу, особові медичні книжки відсутні, порушується температурний режим реалізації  харчових  продуктів, зберігання тощо). В більшості випадків торгівля проводиться з землі. Про яку гігієну можна говорити?   Весь бруд і вихлопні гази  автомобілів   залишаються на цих продуктах. Серед продуктів, які реалізуються з землі, найбільш небезпечними є молоко та молочні продукти. Вживання молочної продукції невідомого походження (відсутні дані про стан здоров’я корови та результати лабораторних досліджень продуктів) з землі, придбаної у громадянина, який не пройшов медогляд та не має допуску до роботи з харчовими продуктами - прямий шлях до інфекційних захворювань. Ні про яку користь від молока в цьому випадку вже не йдеться, лише про шкоду. Також не можна купувати  молоко в пластикових пляшках, які є предметами одноразового використання і мають не завжди відоме походження (іноді пляшки  збирають на сміттєзвалищах і не завжди ретельно миють). А порушення в місцях неорганізованої торгівлі є потенційно-небезпечними у виникненні спалахів харчових отруєнь, інфекційних захворювань серед населення.   Особливо це стосується м’ясних, рибних та молочних продуктів, які вимагають особливих умов зберігання. При цьому, всім необхідно пам’ятати, що харчові продукти, які реалізуються на стихійних ринках, законодавчо визначені як завідомо небезпечні та непридатні до споживання людиною. При цьому кожен повинен розуміти, що винним у своїй хворобі буде лише той, хто придбав небезпечні продукти на стихійних ринках, спокусившись на ціну чи привабливий вигляд товару.

Жителі міста та  району  повинні розуміти, що придбаний у невстановленому місці товар у випадкової людини, в умовах, які не відповідають санітарним нормам його зберігання, у будь-який момент може обернутися великим лихом для покупця та його родини. Єдиний правильний спосіб убезпечити  себе  від  неприємностей  – не купувати  харчові продукти й інші товари в місцях стихійної торгівлі.

     Втім,    продавати  харчові  продукти  це - правопорушення  відповідно ст. 160  КУпАП (торгівля  з  рук у  не встановлених  місцях) реалізаторів  карають  штрафом  і  конфіскацією  товару. А ст.164  КУпАП  передбачено  відповідальність  за  порушення  проведення  господарської   діяльності.


Начальник  Збаразького районного

управління Головного управління

Держпродспоживслужби в 

Тернопільській області                                                                                                                                 Б.В.Табака