Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Керівники Головного та Тернопільського міського управлінь Держпродспоживслужби провели роз’яснювальну роботу щодо дотримання карантинних обмежень в Тернопільському драмтеатрі


 Начальник Головного Управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області Ігор Рогальський та начальник Тернопільського міського управління Іван Гавришків зустрілися з колективом Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру ім. Т. Шевченка.

Ігор Рогальський під час зустрічі наголосив на необхідності проведення вакцинації серед населення, адже вакцинація, згідно статистичних даних, зменшує ризики  госпіталізації та запобігає важкому перебігу хвороби та ускладненням, які спричиняє коронавірус. Сьогодні хвороба розвивається дуже стрімко, ми бачимо що з’являються нові симптоми, нові штами, які ускладнюють процес лікування. Заклади охорони здоров’я переповнені, а влада країни посилює протиепідемічні заходи, тому нам усім варто подбати про себе і вакцинуватися, дотримуватися правил особистої гігієни, соціальної дистанції, використовувати антисептики і при перших проявах застуди залишатися вдома. Що стосується вашого колективу, то вакцинація зменшить ризики зриву театрального сезону, вбереже здоров’я ваше, ваших рідних і відвідувачів, - зазначив Ігор Олегович.

Іван Гавришків розповів присутнім про заходи щодо запобігання поширення інфекційної хвороби, спричиненої COVID-2019, яких потрібно дотримуватися в приміщенні театру як відвідувачам так і працівникам.

ДОВІДКА. Вимоги до функціонування закладів культури та мистецтва (театрів, кінотеатрів) на період дії обмежувальних заходів стосовно COVID-19

        Згідно постанови Головного державного санітарного лікаря України №18 від 19.10.2021р. «Про затвердження протиепідемічних заходів під час проведення масових заходів (крім спортивних) на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» у закладах культури, з метою запобігання ускладнення епідемічної ситуації необхідно:

  1. При проведенні заходів має бути визначена особа, відповідальна за дотримання протиепідемічних заходів, яка забезпечує:
  • проведення роз’яснювальної роботи та інформування працівників з питань вакцинації, профілактики та протидії поширенню коронавірусноії хвороби (COVID—19);
  • недопущення до роботи працівників, які не надали в установленому порядку документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації двома дозами дводозної вакцини (зелений сертифікат), або однієї дози дводозної вакцини (жовтий сертифікат), або негативний результат тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, aбo експрес-тест на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, проведеного не більш як за 72 години до здійснення заходу, aбo документ про одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія).
  1. Організатор повинен розмістити на території місця проведення заходу інформаційні матеріали з питань вакцинації від коронавірусної хвороби (COVID-19).
  2. При організації діяльності та проведенні заходів суб’єкт господарювання вживає заходів з недопущення скупчення відвідувачів. Для уникнення черг рекомендуеться збiльшити кількість пунктів    вхідного контролю. За можливості, контроль вхідних квитків рекомендовано здійснювати     безконтактним способом з використанням сканерів штрих—кодів електронних квитків та аналогічних пристроїв.
  1. Розміщення учасників, дотримання соціальної дистанції та обмеження щодо кількості учасників заходу відбувається відповідно до норм, визначених постановою Кабінету міністрів України №1236 (зі змінами) від 09.12.2020р. з урахуванням діючого рівня епідемічної небезпеки, а саме:

          - приймання відвідувачів у кінотеатрах, інших закладах культури та    приймання відвідувачів іншими суб’єктами діяльності у сфері культури з           наповненістю кінозалів або залів понад дві третини місць (розміщення здійснюється з дотриманням заповнення двох рядів відвідувачами і                   одним порожнім рядом) або понад 50 відсотків місць (розміщення здійснюється з дотриманням шахового порядку, зокрема для груп із двох                 осіб) у кожному окремому кінозалі або залі.

На вході до передбачених цим пунктом закладів, місць проведення заходу, де встановлено обмеження щодо максимальної кількості осіб залежно від площі, розміщуються інформаційні матеріали із зазначенням можливої максимальної кількості відвідувачів.

  1. На територію місць проведения заходу допускаються відвідувачі (учасники) з одягнутими засобами індивідуального захисту, зокрема захисними масками a6o респіраторами, які закривають ніс та рот.
  2. Інтервал між заходами із іншими відвідувачами, що повторюються протягом дня (кіносеансами, концертними (театральними) заходами в один день, що відбуваються в різний час, тощо) повинен бути достатнім для проведения належного прибирання та дезінфекціі.

В приміщеннях із стаціонарним розміщенням глядачів доцільно організувати односторонній pyx в залах, розділивши окремі шляхи для входу та виходу. При організаціі театральних вистав, доцільним є ïx проведения без антракту.

  1. Харчування під час проведения заходів організовусться відповідно до Протиепідемічних заходів у закладах громадського харчування на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), затверджених постановою головного державного санітарного лікаря України від 30 грудня 2020 року 57 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах громадського харчування на період карантину у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID—19)».
  2. Відвідувачі зобов’язані:

- на вимогу організатора заходу, aбo уповноважених осіб надатидокумент, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації двома дозами дводозної вакцини (зелений сертифікат), або однієї дози дводозної вакцини (жовтий сертифікат), або негативний результат тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, aбo експрес-тест на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, проведеного не більш як за 72 години до здійснення заходу, aбo документ про одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія);

- чітко дотримуватись вказівок організаторів щодо дотримання протиепідемічних заходів.

Вищевказані обмеження діють при «жовтому» рівні епіднебезпеки, при «помаранчевому» рівні рішенням регіональних комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій можуть запроваджуватись додаткові обмежувальні заходи, при «червоному» рівні приймання відвідувачів в закладах розважальної діяльності забороняється.

Крім того, чинні обмеження «червоного» рівня не будуть застосовуватись за умови наявності у всіх учасників (відвідувачів), працівників та організаторів масових заходів, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших закладів культури, розважальних закладів «зеленого» COVID-сертифікату (повний курс вакцинації двома дозами вакцини).