Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Інформація щодо декларування роздрібних цін


07/29/2020

 Сектор контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області  нагадує про необхідне декларування зміни роздрібної ціни на товари, які мають істотну соціальну значущість, і товари протиепідемічного призначення, що необхідні для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Переліки таких товарів та порядок декларування,  затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 р. № 341 “Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення” на час дії   карантину (карантин продовжено по 31.08.2020).

 Отже, якщо ви  плануєте збільшити роздрібні ціни  на:

  • 5% і більше, але менше ніж 10% , ви зобов’язані задекларувати зміну за 3 дні до початку застосування такої ціни, без урахування дня декларування;
  • 10% і більше, але менше ніж 15% , ви зобов’язані  задекларувати зміну за 14 днів  до початку застосування такої ціни, без урахування дня декларування;
  • 15% і більше, ви зобов’язані  задекларувати зміну за 30 днів до початку застосування такої ціни, без урахування дня декларування.

 Звертаємо вашу увагу, що декларування здійснюється виключно в електронному вигляді  за наявності  кваліфікованого електронного підпису керівника, або уповноваженої особи  через  офіційний веб-сайт  Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужби). Відомості автоматично вносяться  до реєстру роздрібних цін на товари, з якими можна ознайомитися на офіційному сайті Держпродспоживслужби  за активним посиланням.

 Зауважимо, що до  суб’єктів господарювання, які порушили порядок декларування роздрібних цін, передбачених  постановою Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 р. №341 “Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення” будуть застосовуватися  адміністративно-господарські санкції  відповідно до Закону України «Про ціни  і ціноутворення».