Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Фітосанітари Тернопільщини підсумували результати роботи за 2 квартал 2017 року


  Сьогодні відбулася нарада з працівниками Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області на якій обговорили підсумки роботи у сфері карантину рослин за ІІ квартал та у сфері захисту рослин за І півріччя 2017 року.
  Основне із завдань Управління фітосанітарної безпеки – це недопущення проникнення на територію України небезпечних карантинних видів шкідливих організмів, які можуть адаптуватися на території нашої держави і завдати великих збитків сільському господарству. Щодня Управління фітосаніраної безпеки проводить фітосанітарні процедури до вантажів рослинного походження та до інших об’єктів, які можуть переносити шкідливі організми Такі об’єкти регулювання є як вітчизняного походження так і імпортного.
  В ІІ кварталів 2017 року проведено огляд об’єктів регулювання, які переміщувалися у межах країни у кількості 1538,049 тонн, 21109,22 м3. Видано та оформлено карантинних сертифікатів у кількості 560 штук. Проведено огляд об’єктів регулювання, що відправлялися на експорт у кількості - 31132,045 тонн, 58776 штук, 18393,3434 м3. Видано та оформлено фітосанітарних сертифікатів у кількості 1243 штук. Зіпсованих сертифікатів в ІІ кварталі не було. Кількість відмов у видачі фітосаніраних сертифікатів - 25 шт. по причині невідповідності об’єктів регулювання вимогам фітосанітарних заходів.
  В ІІ кварталі 2017 року було оглянуто 2691,90185 тонн, 1641767 штук імпортних об’єктів регулювання. Під час проведення фітосанітарних процедур до імпортних вантажів карантинних організмів не виявлено.
  У звітному періоді складено два нотифікаційних повідомлень по причині: порушення МСФЗ № 12 «Фітосанітарні сертифікати» та порушення МСФЗ № 15 «Регулювання дерев’яного пакувального матеріалу в міжнародній торгівлі».
  В ІІ кварталі 2017 року державними фітосанітарними інспекторами висвітлювалися питання фітосанітарії у засобах масової інформації - надруковано у місцевих газетах 7 статей та проведено 4 виступи на радіо.
  Державними фітосанітарними інспекторами в ІІ кварталі 2017 року проводилося обстеження сільськогосподарських угідь на виявлення карантинних організмів. В нових вогнищах регульованих шкідливих організмів не виявлено. При проведенні інвентаризації старих вогнищ золотистої картопляної нематоди, при здійсненні гельмінтологічного аналізу, виявлено цисти даної карантинної нематоди в 10 районах та 10 населених пунктах на площі 11,46 га (41 присадибна ділянка).
  На нараді обговорювалися питання запланованих заходів з метою виявлення карантинних шкідливих організмів у ІІІ кварталі поточного року.
  Також обговорювалися питання дотримання фітосанітарних вимог країн – імпорту об’єктів регулювання.
  В І півріччі 2017 року спеціалістами здійснено контроль за проведенням захисних заходів хімічним методом від шкідників, хвороб та бур’янів на площі 1401,6 тис.га (інсектицидами – 341,9 тис. га, фунгіцидами – 405,4 тис.га, гербіцидами – 654,3 тис.га, біологічними препаратами – 58,4 тис.га). Звернули увагу на те, щоб спеціалістам продовжували проводити роз’яснювальну роботу з с/г господарствами щодо дотримання техніки безпеки та вимог санітарних правил при проведені захисних заходів від шкідливих організмів.
  На нараді розглядалося питання щодо дотримання вимог доручення Голови Тернопільської облдержадміністрації № 46 від 09.06.2017 щодо боротьби з борщівником Сосновського на території Тернопільської області. Проводити роз’яснювальну роботу з особами щодо небезпечності та шкідливості даного буряну, а також методи боротьби з ним.