Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Фітосанітари просять фермерів та селян подбати про якісні пестициди перед початком весняно-польових робіт


   Сьогодні наука і технологія пропонують нам набагато ефективніші інструменти захисту сільськогосподарських культур - пестициди. За  умови розумного їх використання - це ключ до забезпечення здорової, доступної за ціною та наявної впродовж всього року їжі.

 Засоби захисту рослин  - це хімічні речовини, покликані забезпечити здоров'я рослин та захист від шкідливих організмів (бур'янів, хвороб, шкідників).

   Шкідники, хвороби та бур'яни   можуть значно скоротити врожайність, або перетворити продовольчі культури на непридатні до споживання.

Пестициди перед тим, як допустити до використання проходять і лише ті, що пройшли державні випробування допускаються до використання. Ретельні державні випробування гарантують безпечність як для здоров'я  людини так і довкілля.

        На жаль є «ділки» які  з метою збагачення  займаються підробкою пестицидів. Нелегальні пестициди наразі виробляються підпільно та розповсюджуються по всьому світі за організованою злочинною схемою, приносячи  ділкам  великі прибутки.

        На відміну від зареєстрованих  продуктів, нелегальні пестициди жодним чином не перевіряються. Немає гарантій, що вміст підробленого пестициду відповідає тому, що написано на етикетці.

Підробки становлять загрозу посівам. У харчових продуктах, сировині яка оброблялася підробленими засобами захисту рослин можуть бути шкідливі залишки, що згубно діють на людський організм.

Основні види підробок:

 • Продаж генериків під назвою оригінальних препаратів.
 • Нелегальне фасування оригінальних пестицидів
 • Відсутність діючої речовини
 • Зниження вмісту діючої речовини
 • Продаж замість препарату невідомої речовини

Шляхи захисту від підробок

 • Купуйте пестициди у офіційних дистриб’юторів
 • Звертайте увагу на наявність захисних елементів на упаковці, таких як голограми, захисні плівки, номер партії, спеціальні позначки на кришці. Оригінальну голограму неможливо зняти неушкодженою з упаковки
 • Звертайте особливу увагу на тару, в яку розфасовано засоби захисту рослин: дату виробництва тари (каністри), що зазначено на дні упаковки, не може бути пізнішою за дату виробництва препарату
 • Роздрібні засоби захисту рослин не розфасовуються в медичну тару.
 • Купуйте засоби захисту рослин лише у спеціалізованих, або фірмових магазинах, де у разі виникнення проблем ви маєте можливість висунути претензії до продавців.
 • Ціновий чинник. Якщо ціна препарату набагато нижча за оригінальний пестицид, це може бути фальсифікат.

Напередодні початку весняно-польових робіт перед аграріями стоять високі завдання-виростити вагомі врожаї, захистити їх від шкідливих організмів, тому застосовування доброякісних, оригінальних засобів захисту рослин принесе успіх вашій справі, збереже здоров'я оточуючих та навколишнє природне середовище.