Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Фахівці сектору контролю за регульованими цінами підвели підсумки роботи за минулий рік


   Протягом звітного періоду спеціалістами сектору контролю за регульованими цінами проведено 44 перевірки  дотримання вимог законодавства щодо формування, встановлення і застосування державних регульованих цін, з них 8 - згідно затвердженого плану та 36 – згідно звернень громадян та доручення Прем’єр-міністра України від 08.05.2022 №11381/0/1-22. 

   За результатами перевірок у 2022 році за порушення законодавства щодо формування, встановлення і застосування державних регульованих цін у відповідності до ст.20 Закону України «Про ціни та ціноутворення» на  35 суб’єктів господарювання накладено адміністративно-господарські санкції на суму 2 414,5 тис. гривень. До адміністративної відповідальності  притягнуто  23 особи  на суму 52,7 тис. гривень.

   У 2022 році спеціалістами  здійснено моніторинг застосування державних регульованих цін  на лікарські засоби, які приймають участь в урядовій програмі «Доступні ліки»  в 392 аптечних закладів.

   Фахова робота з органами місцевого самоврядування

   Спеціалісти сектору  протягом року взяли участь у  роботі   комісії  з питання обґрунтованості тарифів на послуги по централізованому водопостачанню та централізованому  водовідведенню, з метою попередження  порушення у сфері ціноутворення. Внесені  та прийняті пропозиції щодо вдосконалення порядку формування вказаних тарифів  селищній раді  призвели до попередження обрахування споживачів в рік на суму 949 тис. гривень.

   Спеціалісти сектору взяли участь у роботі  територіальної комісії з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах Тернопільської обласної  військової адміністрації, комісій Тернопільської міської ради з питань орендної плати за житло,  комісії з питань контролю цін на продукти першої необхідності та  інших комісій селищних, сільських рад та ОТГ. Комісійно підготовлено та надано 3973 листів-попереджень суб’єктам господарювання, про те, що на період введення воєнного стану категорично заборонено безпідставно підвищувати ціни на товари першої необхідності, продукти харчування, медичні засоби.

   Розгляд звернень

   Впродовж року сектором контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області оперативно розглянуто та надано усні роз’яснення 348 звернень громадян щодо неправомірного підняття цін на продукти харчування, лікарські засоби, бензин та дизпаливо, які надійшли з урядової гарячої лінії, гарячої лінії Головного управління та гарячої лінії Тернопільської міської ради. В письмовому вигляді надійшло 26 звернень, на які надано письмові роз’яснення.