Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Фахівці Головного управління Держпроспоживслужби в Тернопільській провели дослідження води в місцях рекреації м. Тернополя


   Перед початком «Купального сезону - 2022» в місті Тернополі спеціалістами Тернопільського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області спільно з фахівцями Тернопільської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, 18.05.2022 року здійснено відбір взірців води в місцях рекреації. Точками відбору води були: Тернопільський став (район «Циганка»), відкритий басейн клубу оздоровчого зимового плавання «Нептун» та Тернопільський став ( міський пляж).

   За результатами мікробіологічних та фізико–хімічних досліджень (експертні висновки від №000786 д.к./22, №000785 д.к./22, №000784 д.к./22 23.05.2022 р.), вказані взірці води відповідають санітарно-гігієнічним вимогам, за виключенням зразка води відкритого басейну клубу оздоровчого зимового плавання «Нептун»  у  парку «Топільче»,  в якому є незначне заниження вмісту розчиненого кисню (3,35 мгО2/дм.куб при нормативному значенні не менше 4 мгО2/дм.куб). Інших відхилень (в т.ч. патогенних мікроорганізмів) у воді ставу не виявлено.

   Спеціалісти Держпродспоживслужби рекомендують дотримуватись правил особистої безпеки при купанні в ставі, а саме: не допускати потрапляння води на слизові оболонки рота, очей та носа, уникати травм, після купання приймати душ, не заходити в воду при наявності порізів та подряпин.