Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Фахівці Держпродспоживслужби Тернополя перевірили воду, яка реалізовується у водоматах обласного центру


  Фахівці Тернопільського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області  спільно із фахівцями Тернопільської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби 20 серпня 2018року, здійснили моніторинг якості питної води взірціву водоматах «Долина плюс»(ФОП Стецина О.В.), «Водограй – 2700 БС» (ФОП Шмігельський А.І.), «Джерело Зарваниці» (ТзОВ « Агроком») та ФОП Іваницького Я.І. в м. Тернополі.

  Даний моніторинг провели відповідно до плану лабораторних досліджень та інструментальних вимірювань для здійснення моніторингу стану середовища життєдіяльності, об’єктів нагляду щодо дотримання вимог санітарного законодавства на території м. Тернополя на 2018р.                       

  За результатами фізико-хімічних, органолептичних та токсикологічних досліджень відхилень не виявлено, вищевказані взірці відповідають санітарно-гігієнічним вимогам, за винятком взірців у водоматах «Водограй – 2700 БС», за адресою: вул. Львівська,5  в м. Тернополі (Експертний висновок №002077 д.к./18 від 23.08.2018р.) та ФОП Іваницького Я.І. за адресою: вул.Чернівецька,58 в м. Тернополі (Експертний висновок №002075 д.к./18 від 23.08.2018р.). У вказаних водоматах встановлено невідповідність якості питної води ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» за мікробіологічними показниками.  

     З метою забезпечення санітарно- епідемічного благополуччя населення та реалізації заходів, спрямованих на профілактику та зниження рівня інфекційної захворюваності,керуючись ст.7,18,30 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» від 24.02.94р. № 4004 –ХІІ,  ст.9,36,43 Закону України  «Про захист населення від інфекційних хвороб» №1645 - ІІІ від 06.04.2000р., ДСанПіН 2.2.4-171-10  «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», рекомендовано суб’єктам господарської діяльності ФОП Іваницькому Я.І.  та ФОП Шмігельському А.І. провести терміновий комплекс заходів, спрямованих на забезпечення якості питної  води у водоматах за вказаними вище адресами в м. Тернополі до відповідності нормативним мікробіологічним вимогам згідно з ДСанПіН 2.2.4-171-10  «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

  "Уже 2 рік поспіль ми проводимо дослідження води, яка реалізовується з автоматів самообслуговування у місті Тернополі. Минулого року також були випадки бактеріального забруднення у деяких водоматах, ми надіслалали результати з приписами щодо усунення порушень підприємцям, які їх обслуговують та повідомили споживачів. Цьогоріч ми також маємо 2 відхилення у водоматах «Водограй – 2700 БС», за адресою: вул. Львівська,5 та ФОП Іваницького Я.І. за адресою: вул.Чернівецька,58.  Однак, варто зазначити, що результати досліджень залежать від терміну зберігання даної води у резервуарах, від його чистоти та стану самого водомату", - зазначає начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Тернопільського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області Галина Чайкіна.

   Головне управління  Держпродспоживслужби в Тернопільській області рекомендує мешканцям міста не вживати воду у якості питної із водоматів за вищевказаними адресами до усунення причин джерела бактеріального забруднення.

   Також просимо тернополян при купівлі води у водоматах міста звернути увагу на чистоту даного пристрою, адже, під час моніторингу було виявлено, що більшість з них були брудними, несправними. А також на жодному з обстежених водоматів не було розміщено інформації про результати останніх лабораторних досліджень води, сертифікату якості тощо.