Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Фахівці Держпродспоживслужби Тернопільщини підбили підсумки роботи за перше півріччя


   Під час наради за підсумками роботи Головного управління Держпродспоживслужби Тернопільщини представники влади нагородили кращих працівників ветеринарії грамотами, подяками та цінними подарунками з нагоди професійного свята- Дня працівників ветеринарної медицини, який відзначили напередодні.

   У вітальному слові перший заступник голови обласної державної адміністрації Іван Крисак зазначив, що сьогодні професія ветеринара є дуже затребуваною, потребує постійного самовдосконалення. Адже, до повноважень  входить і контроль над харчовою промисловістю.

   Міський голова Тернополя Сергій Надал вручаючи подарунки, зазначив, що ветеринарія є, здавалося б, непримітною галуззю, однак, в світі прийнято вважати, що медицина рятує людей, а ветеринарія- людство.

   Начальник Головного управління Василь Хомінець вручив також відзнаки голови Тернопільської обласної ради та грамоти Головного управління.

Василь Хомінець розповів про пріоритетні напрямки роботи структурних підрозділів, особливості проведення перевірок та відеофіксацій під час них.

   Про діяльність Управління захисту споживачів доповіла начальник Тетяна Трінька-Яворська.

   Протягом 1 півріччя 2018 року спеціалістами Відділ контролю у сфері торгівлі, робіт та послуг проведено 49 перевірок  щодо дотримання вимог законодавства про захист прав споживачів, з них 36 перевірок суб’єктів господарювання, що здійснюють торгівлю непродовольчими товарами (19 - згідно затвердженого плану, 10 - згідно комплексного плану та 7– згідно звернень громадян), 8 перевірок суб’єктів господарювання, які здійснюють торгівлю продовольчими товарами( 6 – згідно затвердженого плану, 2- згідно звернень громадян) під час яких встановлено порушення згідно планових заходів контролю у 16 суб’єктів господарювання, згідно позапланових заходів контролю у 2 суб’єктів господарювання. Також було здійснено 5 перевірок щодо якості наданих послуг  згідно звернень фізичних осіб, під час яких встановлено порушення у 2 суб’єктів господарювання.

   За результатами перевірок за порушення законодавства про захист прав споживачів, суб’єктам господарювання було видано 35 приписів щодо усунення порушень вимог законодавства, у тому числі 2 приписи про заборону реалізації продукції, що не відповідає вимогам нормативних документів. Всі приписи виконані.

   За  1 півріччя 2018 року до  Управління захисту споживачів  надійшло 203 звернення громадян з приводу порушення їх прав як споживачів. При цьому отримано 166 скарг  на  особистому  прийомі, в письмовому вигляді поступило 22 скарги, з урядової "гарячої лінії" отримано  15 звернень.

  Протягом 1 півріччя 2018 року Управлінням захисту споживачів ГУ Держпродспоживслужби в Тернопільській області досліджено 250 рекламоносіїв та встановлено 18 порушень дотримання вимог рекламного законодавства.

 За порушення законодавства про рекламу за 1 півріччя винесено 16 рішень про накладення штрафу на суму 16,973 тис.грн.  Сплачено в добровільному порядку – 12 на суму 9,323 тис.грн., та 4 справи на суму 7,65 тис. грн. передано до відділу правового забезпечення для стягнення зазначених сум у судовому порядку.

 Про діяльність Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини доповів Олександр Дністрян.

  Упродовж І півріччя 2018 року епізоотична ситуація в області була цілком контрольована службою ветеринарної медицини. Упродовж I півріччя територія області була благополучною щодо - туберкульозу, бруцельозу, лейкозу, лептоспірозу, сибірки, класичної чуми свиней, та хв. Ньюкасла птиці.

  Із найбільш небезпечних захворювань в області було зареєстровано 6 спалахів африканської чуми свиней (АЧС) – в Бучацькому, Зборівському та Шумському районах.

  За І-півріччя поточного року службою ветмедицини області проведено більше 160 тис., діагностичних досліджень та понад 400 тис. профілактичних щеплень і лікувально-профілактичних обробок щодо більше, як 40-а захворювань різних видів тварин.

 За І півріччя 2018 року в області проведено156 досліджень патматеріалу на сказ, виявлено випадки захворювання, в тому числі:

Лисиць – досліджено 89, хворих – 10 ( 11% до дослідж.);

Собак – досліджено 30, хворих – 5 ( 16 % до дослідж);

Котів – досліджено 30, хворих – 5 ( 16% до дослідж);

Борсуки –досліджено 1,хворих -1 (100% до дослідж)

Інші - досліджено 6, хворих 1 кріт (16% до дослідж)

  Найбільше випадків сказу зареєстровано у Тернопільському (4), Кременецькому (2), Борщівському (3) районах. За звітний період оздоровлено від сказу 19 неблагополучних пунктів і станом на 1.07.2018 р. на залишку залишилось 10 .

  На момент завершення на території області в Шумському районі залишається два неблагополучні пункти по АЧС де проводяться оздоровчі заходи. Інші чотири неблагополучні в Бучацькому та Зборівському районах оздоровлені.

Про роботу Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства доповіла Нінель Цяпа.

Під наглядом Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області перебуває 9594 об’єкти.

  За перше півріччя спеціалістами Управління перевірено/обстежено всього 216 об’єктів, в тому числі: 10 – централізованого водопостачання (на 9 виявлені порушення), 46/20 – ДНЗ, 52/32 - ЗОШ, 6/1 – закладів оздоровлення дітей, 42/6 – ЛПЗ, інших – 60.

  Протягом 2018 року перевірено 10 об’єктів централізованого водопостачання з них1 – високого, 1 – середнього, 8– незначного ступенів ризику.

  В поточному році на території області зареєстровано 4 спалахи інфекційних захворювань, в тому числі 3 пов’язані з дошкільними навчальними закладами і 1 з закладом громадського харчування,

 Всі спалахи ліквідовані в межах одного інкубаційного періоду, роботу закладів відновлено.

 На сьогоднішній день продовжується оздоровлення дітей в 4-ох таборах, зокрема в оздоровчому комплексі «Збруч» смт. Скала Подільська Борщівського району, «Лісовий» с. Скоморохи Бучацького району, «Ромашка» с. Нирків Заліщицького району та на базі офтальмологічного санаторію «Барвінок» с.Манюки Зборівського району. Інші заклади вже завершили свою роботу. 

     Присутні також заслухали Звіт роботи Тернопільського районного управління.

    Підсумовуючи нараду, Василь Хомінець видав ряд доручень, а також  наголосив на дотриманні процедури проведення перевірок, обов’язковій участі спеціалістів Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства в обстеженнях навчальних закладів перед початком навчального року. Адже, ми повинні запобігти поширенню спалахів чи отруєнь серед школярів та вихованців дитячих садків.