Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Фахівці Держпродспоживслужби провели перерахунок плати за вивезення сміття жителям Ланівців


   Фахівці сектору контролю за регульованими цінами провели позапланову перевірку прогнозних планових тарифів  Лановецького комунального підприємства по благоустрою,  яке самостійно звернулось в Головне управління Держпродспоживслужби для перевірки планових тарифів на послугу з поводження з побутовими відходами, щоб уникнути в подальшому обрахування споживачів.

  При позаплановій перевірці підприємства встановлено порушення порядку формування тарифів, зокрема в порушення Порядку формування тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами, затверджених  Постановою Кабінету Міністрів України  від 27 липня  2006 року №1010, включено завищений рівень адміністративних витрат за рахунок неправильного розподілу між послугами та у розрізі операцій пропорційно сумі виробничої собівартості. При перевірці скореговано розрахунки планового прогнозного тарифу на послугу з поводження з побутовими відходами в сторону зменшення з 160 грн за 1м3 на  25,46 грн за 1м3. Тобто, підприємству рекомендовано економічно обґрунтований тариф в розмірі 134, 57 грн за 1м3  для затвердження органом місцевого самоврядування.

 Дана робота була проведена в рамках повноважень територіальних органів Держпродспоживслужби - функція органів державного нагляду (контролю) у сфері дотримання вимог законодавства при формуванні, встановленні та застосуванні державних регульованих цін (тарифів) на житлово-комунальні послуги суб’єктами господарювання - надавачами послуг передбачає широкі можливості попередження впровадження економічно необґрунтованих тарифів та захисту прав споживачів.