Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Фахівець Держпродспоживслужби розповіла школярам про види цін


 Головний спеціаліст сектору контролю за регульованими цінами  ГУ Держпродспоживслужби в Тернопільській області Віра Сцібан провела урок для 6-В класу у Тернопільському навчально-виховному комплексі «Загальноосвітня школа 1-111 ст.- економічний ліцей №9 ім. Іванни Блажкевич»:  «Ринкова, оптова, роздрібна ціна. Собівартість, торгівельна надбавка».                                                                            

 Віра Сафронівна розповіла школярам, що ринкова ціна встановлюється безпосередньо під впливом співвідношення попиту та пропозиції.  Іноді таку ціну називають вільною; вона не встановлюється  спеціальними органами, не регулюється державою. Оптова ціна –ціна відпускна, по якій підприємства, фірми та інші суб’єкти господарювання незалежно від форми власності, реалізують продукцію виробничо-технічного призначення і товари народного споживання всім покупцям,  крім населення (кінцевого споживача).

  Роздрібна ціна- це ціна, яку при покупці повинні заплатити за товар роздрібні покупці. Такі ціни  встановлюються на товари, що продаються в малих кількостях для особистого споживання. У роздрібній торгівлі до ціни  придбання додається торгівельна надбавка. Процес продажу товарів населенню пов’язаний з    витратами: транспорту, зарплата працівників, оренда приміщення і т.д

  Урок проходив у ігровій формі. Учасники заходу моделювали ситуацію націнки на прикладі вартості шкільної форми. Цікавили дітей також націнки на канцелярське приладдя, іграшки.