Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Епідемія пташиного грипу у Європі


    Агентство ЄС з безпеки харчових продуктів (EFSA) повідомило, що епідемія пташиного грипу у Європі кінця 2021-2022 року стала найгіршою з усіх, які відстежувалися. "За перший рік епідемії, з жовтня 2021 по вересень 2022 року включно, було зафіксовано 2520 спалахів серед птиці, 227 - серед птахів у неволі, 3867 - серед диких птахів у загалом 37 європейських країнах", - зазначає агентство. Через спалахи на фермах і птахофабриках винищили близько 50 млн птахів. При цьому цього разу вперше не було явної перерви між епідемією попереднього року і новою, з жовтня 2022 року.  Випадки захворювання серед морських птахів, порівняно з літом, знизилися, але серед інших водоплавних птахів та свійської птиці почали зростати. Підвищення кількості випадків зараження серед птиці з літа може бути пов’язане з поширенням вірусу через водоплавних птахів.            

   Європейський центр з профілактики та контролю захворюваності вважає, що для людей загроза пташиного грипу наразі є низькою, і дещо вищою - для тих, хто працює у птахівництві чи інших сферах, що передбачають контакт з птахами. На запит Єврокомісії  EFSA досліджує наявність вакцин від пташиного грипу та можливі стратегії їхнього застосування.   

    Нагадаємо, Британія у жовтні заявила про "найбільший спалах пташиного грипу в історії". У Нідерландах в листопаді через виявлені спалахи знищили близько 100 тисяч курей.        

  Територія Тернопільської області благополучна щодо високопатогенного грипу птиці, що неодноразово було підтверджено при дослідженні біоматеріалу в спеціалізованих лабораторіях Держпродспоживслужби.                                                   

    У 2022 році проведено дослідження 3180 проб від свійської птиці, 59 проб від дикої та 20 проб від синантропної птиці; також досліджено 10 проб від птиці із зоокутка гідропарку «Топільче» Комунального підприємства «Об’єднання парків культури і відпочинку міста Тернополя».     

   Спеціалісти ветеринарної медицини Держпродспоживслужби у  поточному році провели карантинування (заходи  щодо  запобігання  занесенню заразних  захворювань,  що  передбачають  тимчасове  (21-30  днів) ізольоване утримання птиці та проведення необхідних  діагностичних досліджень птиці, яка завезена в господарство) 1 158 000 голів птиці завезених із території інших областей України та 586 400 голів птиці із території Словацької Республіки та Польщі.